Lietuvis įveikė "Dakarą"

Savaitgalį pasibaigė sunkiausias šių metų ištvermės maratonas - tradicinis Dakaro ralis. Finišą pavyko pasiekti tik pusei startavusiųjų, tarp laimingųjų pateko ir vienintelis varžybose dalyvavęs lietuvis.

Sekmadienį Peru sostinėje Limoje finišavusiame Dakaro ralyje 44-erių kretingiškis verslininkas Gintautas Igaris užėmė 81 vietą tarp 97 lenktynes baigusių motociklininkų. Nors tai nėra labai aukštas rezultatas, visiems dykumų maratono dalyviams svarbiausia pasiekti finišą. Šįmet iš startavusių 189 motociklininkų finišą pasiekė tik 97.

"Yamaha" motociklu važiavęs lietuvis paskutinį 29 km greičio ruožą nuvažiavo per 38 min. 45 sek. ir 16 min. 19 sek. atsilikęs nuo etapą laimėjusio norvego Palo Anderso Ullevalseterio užėmė 77 vietą. Aukščiausią poziciją Gintautui pavyko pasiekti 12 etape, kuriame finišavo septyniasdešimtas.

Nuo motociklininkų klasės nugalėtojo Cyrilo Despreso G.Igaris atsiliko beveik 28 valandomis. KTM motociklu važiavęs prancūzas paskutiniame greičio ruože užėmė tik 10 vietą, bet jam to pakako, kad ketvirtą kartą taptų Dakaro ralio nugalėtoju. C.Despresas ištvermės maratoną jau buvo laimėjęs 2005, 2007 ir 2010 metais.

Dvyliktą kartą Dakaro lenktynėse dalyvavęs ir ketvirtą kartą nugalėjęs prancūzas net 53 min. 20 sek. aplenkė nugalėtojo titulą gynusį ispaną Marcą Comą su KTM. Abu lenktynininkai kovojo dėl pergalės petys į petį ir jei ne M.Comai priešpaskutinio greičio ruožo išvakarėse skirta valandos bauda, C.Despresas greičiausiai nebūtų gavęs Dakaro laurų.

Automobilių įskaitoje Dakaro ralio laimėtoju tapo tikras ištvermės lenktynių veteranas, "Mini" automobilį vairavęs Stephane'as Peterhanselis. Prancūzas varžybose triumfavo jau dešimtąjį kartą - automobilių įskaitoje tai jo ketvirta pergalė, o anksčiau S.Peterhanselis šešis kartus buvo laimėjęs motociklų įskaitoje. Jis pasirodė nepriekaištingai, išvengė problemų ir įtikimai nugalėjo artimiausią varžovą aplenkdamas beveik 42 min. persvara.

Antrąją vietą Dakaro ralyje užėmė kitas "Mini" lenktynininkas Joanas (Nani) Roma, taip pat anksčiau pasiekęs sėkmę motociklų klasėje - ispanas dvirate transporto priemone laimėjo 2004 metų varžybas.

Labiausiai S.Peterhanseliui šiemet priešinęsis Robby Gordonas, vairavęs "Hummer", laimėjo paskutinį lenktynių greičio ruožą, tačiau galutinėje įskaitoje turėjo tenkintis penktąja vieta. Amerikietis po kelių savaičių gali būti net išbrauktas iš varžybų laimėtojų, jei nebus patenkinta jo apeliacija dėl anksčiau skirtos diskvalifikacijos už neleistiną padangų pripūtimo sistemą.

Praėjusiais metais Dakaro ralį laimėjusį Nasserą Al-Attiyah, taip pat vairavusį "Hummer", didžiąją dalį laiko kamavo techninės problemos - jis finišo nepasiekė.

Vilkikų klasėje nugalėjo Gerardas de Rooy'us su "Iveco", o trečiąją vietą tarp sunkiasvorių užėmė lietuviško kraujo turintis kazachas Arturas Ardavičius su "Kamaz".

33-iasis Dakaro ralis, nusidriekęs per Argentinos, Čilės ir Peru teritorijas, neapsiėjo be tragiškų nelaimių. Pirmojo greičio ruožo pabaigoje krisdamas nuo motociklo žuvo Jorge Andresas Boero, jis tapo 21 žuvusiu lenktynininku per Dakaro istoriją.