Lietuvis Simas Juodviršis tapo pasaulio kartingo čempionu

2013 11 17 19:49

„Rotax Max Challenge Grand Final“ yra vienos prestiziškiausių ir masiškiausių kartingo lenktynių pasaulyje, į kurias susirenka tik patys greičiausi įvairių pasaulio šalių sportininkai. Ir jų nugalėtoju tapo lietuvis!

Daugkartinis Lietuvos, Baltijos čempionas bei pirmasis lietuvis, triumfavęs Europos kartingo čempionato KZ2 klasėje – Simas Juodviršis – įrodė savo greitį ir „Nola Motorsports Park“ trasoje JAV vykusiose lenktynėse.

Lietuvos atstovas pasaulio čempionu tapo DD2 klasėje. Iki šiol to padaryti nebuvo pavykę nė vienam lietuviui.

„Rotax Max Challenge“ lenktynės išskirtinės tuo, kad visi sportininkai čia varžosi vienoda technika, kurią suteikia lenktynių organizatoriai ir šių kartingų gamintojai. Visiems sportininkams yra sudarytos vienodos sąlygos nugalėti, tad laimi ne tas, kuris turi galingiausią variklį, bet tas, kuris sugeba greičiausiai važiuoti.

Į „Rotax Max Challenge Grand Final“ lenktynes gali patekti tik nacionalinius čempionatus laimėję sportininkai. Be S.Juodviršio DD2 klasėje dar važiavo ir Kazimieras Vasiliauskas dėl to, kad S.Juodviršis iškovojo du kelialapius – laimėjęs ir Baltijos, ir Lietuvos čempiono titulus.

K.Vasiliauskui nepasisekė finale – jis pateko į incidentą ir turėjo tenkintis 33 vieta, nors iki finalo buvo aplenkęs ir patį S.Juodviršį.

Dar vienas lietuvis – Laurynas Razas – dalyvavo „125 Junior“ klasėje ir finišavo 20-as, o Saulius Pocevičius nepateko į „Rotax DD2 Masters“ klasės finalą.