Lietuvių fronte geriausiai sekasi "Neptūnui"

2008 10 17 0:00

SEB BBL Iššūkio taurės turnyre trečią pergalę iš eilės iškovojęs Klaipėdos "Neptūnas" tapo B grupės lyderiu ir vieninteliu Lietuvos klubu, dar nepatyrusiu pralaimėjimo.

Uostamiesčio krepšininkai trečiadienį namie 78:64 įveikė Talino TTU (Estija) komandą. Labiausiai prie pergalės prisidėjo Deivydas Gailius - 19 taškų (3 - 4/7), Martynas Mažeika - 18 ir Valdas Vasylius - 16 taškų bei 9 atkovoti kamuoliai.

Per kitas B grupės rungtynes Kauno "Aisčiai" svečiuose 71:68 įveikė ekipą "Kaunas Triobet", Marijampolės "Sūduva" išvykoje 59:86 nusileido Liepojos klubui "Liepajas Lauvas", o Gulbenės "ASK-Buki" 87:70 nugalėjo Rygos "Keizarmežs".

Marijampoliečiai varžovams priešinosi tik penkias minutes. Netrukus Liepojos krepšininkai 16:1 laimėjo keturių minučių intervalą ir po pirmo kėlinio komandas skyrė jau 16 taškų - 26:10. Liepojos ekipoje rungtyniaujantis Linas Juknevičius pelnė 10 taškų. Tarp "Sūduvos" krepšininkų rezultatyviausias buvo Marius Valukonis (22 tšk.).

"Aisčių" komandą, iškovojusią antrą pergalę, į priekį traukė Donatas Motiejūnas. Jis surinko 17 taškų.

A grupės lyderiu tapo trečią mačą laimėjęs Rygos VEF klubas. Latvijos sostinės komanda namie 77:70 įveikė Panevėžio "Techasą".

Antras pergales trečiadienį iškovojo Norčiopingo "Dolphins" ir Vilniaus "Sakalai": "Dolphins" 102:86 nugalėjo "Alytų", o vilniečiai 85:69 - Jelgavos "Zemgale". Alytiškiams tai buvo jau trečias iš eilės pralaimėjimas šiame turnyre.

"Sakalams" antrą pergalę lėmė įspūdingai sužaistas antras kėlinys - jį sostinės ekipa laimėjo net 32:9. Rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė Arnas Labuckas - per 19 minučių pelnė 16 taškų.

Vakar SEB BBL Elito divizione toliau kovojo finansinę injekciją jau gavęs Kauno "Žalgiris". Jis išvykoje žaidė su Rygos "Barons/LMT", o šiandien susitiks su "Ventspils" klubu. Sulaukę įplaukų į savo sąskaitas Kauno ekipos krepšininkai trečiadienį pradėjo dirbti įprastu ritmu. Per finansinę krizę, ištikusią "Žalgirį", komandos nepaliko nė vienas žaidėjas. Kol nebuvo mokami atlyginimai, treniruotėse dalyvaudavo tik lietuviai, išskyrus traumuotus Paulių Jankūną ir Mantą Kalnietį, bei serbas Ratko Varda.

Šeštadienį Elito diviziono rungtynes žais Vilniaus "Lietuvos rytas" - Rygos ASK, Tartu "Rock" - Kėdainių "Nevėžis" ir "Šiauliai" - "Valmiera".

A grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pelnytų taškų santykis, taškai):

1. Rygos VEF 3 3 0 266:222 6

2. "Techasas" 3 2 1 230:197 5

3. "Dolphins" 3 2 1 266:239 5

4. "Kalev" 3 2 1 206:202 5

5. "Sakalai" 3 2 1 236:244 5

6. "Zemgale" 3 1 2 225:247 4

7. "Welg" 3 0 3 196:231 3

8. "Alytus" 3 0 3 235:278 3