Lietuvių laimikiai

2011 08 22 0:00
R.Labuckas (priekyje) ir T.Gadeikis apgynė pasaulio čempionų titulą.

Baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio pirmenybėse Vengrijoje čempionų vardus apgynė dvivietę kanoją irkluojantys Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis, sidabro medalius iškovojo dvivietę baidarę irkluojantys Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas, o kanojininkas Jevgenijus Šuklinas pačiupo olimpinį kelialapį.

Sekmadienį finale R.Labuckas ir T.Gadeikis 200 m distanciją įveikė per 37,101 sek., jie 0,312 sek. aplenkė rusus Viktorą Melantjevą ir Nikolajų Lipkiną. Bronzą laimėjo Baltarusijos duetas - Dmitrijus Rebčenka ir Aleksandras Vovčeckis (nuo lietuvių atsiliko 0,498 sekundės).

Šeštadienį sidabro medalius 500 m distancijoje iškovoję dvivietę baidarę irkluojantys R.Nekrošius ir A.Olijnikas finale nuotolį įveikė per 1:28,524 ir tik 0,390 sek. pralaimėjo čempionais tapusiems vengrams Davidui Tothui bei Tamašui Kulifai'ui. Bronza džiaugėsi lenkai Dawidas Putto ir Denis Ambroziakas.

Ne tik medaliais nudžiugino lietuviai. Sekmadienį vienvietę kanoją finale irklavęs J.Šuklinas 200 m nuplaukė per 39,819 sek. ir, užėmęs penktąją vietą, iškovojo kelialapį į 2012-ųjų Londono olimpiadą.

Vakar mūsų krašto atstovai startavo dar dviejose valčių klasėse. Baidarininkas Egidijus Balčiūnas B finale finišavo ketvirtas ir

bendrojoje įskaitoje užėmė 13 vietą. Dvivietę baidarę C finale irklavę Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas finišavo treti ir bendrojoje įskaitoje buvo 21-i.