Lietuvių nepalaužė dykumų pasalos

2009 01 16 0:00
Sraigtasparniu atskubėję medikai gelbėjo traumą patyrusį Ispanijos motociklininką C.Guerrero.

Pietų Amerikoje vykstantį tradicinį Dakaro ralį toliau tęsia Aurelijaus Petraičio ekipažas su automobiliu "Oscar" ir motociklininkas Mindaugas Slapšys (KTM).

Ketvirtadienį organizatoriai dėl prasto oro atidėjo vienuoliktąjį etapą. Tuo pasinaudoję finišavo ir dešimtojo etapo paskutiniai dalyviai. Jiems atvykus, lenktynių organizatoriai pakoregavo dešimtojo etapo ir bendrosios įskaitos rezultatus.

58-ąją vietą etape užėmė latviškuoju "Oscar" važiuojantis A.Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi. Lietuviai etapo lyderiams pralaimėjo daugiau kaip 8 valandas.

Automobilių klasėje jau ketvirtąjį etapą iš eilės ir šeštąjį šių metų lenktynėse laimėjo buvęs dukart pasaulio autoralio čempionas ispanas Carlosas Sainzas su "Volkswagen".

Bendrojoje įskaitoje dar kartą perskaičiavus rezultatus, A.Petraičio ekipažas po dešimties etapų yra 31-as tarp 88-ių tęsiančių lenktynes. Bendrojoje lenktynių įskaitoje pirmaujantis C.Sainzas jau beveik pusvalandžiu lenkia artimiausią persekiotoją amerikietį Marką Millerį.

Patikslinus rezultatus motociklų klasėje, KTM važiuojantis Mindaugas Slapšys dešimtajame etape užėmė 94-ąją vietą. Gavęs 4-ias valandas baudos lietuvis etapo nugalėtojui ispanui Jordi Viladomsui pralaimėjo pusaštuntos valandos. Bendrojoje motociklininkų įskaitoje po dešimties etapų M.Slapšys užima 99-ąją vietą tarp 118 lenktynes tęsiančių šios klasės dalyvių. Lenktynių lyderis - šeštąją vietą etape užėmęs ispanas Marcas Coma, o nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas yra trečias.

Tuo tarpu lenktynių organizatoriai pranešė, jog dešimtajame etape antradienį avariją patyręs Ispanijos motociklininkas Cristobalis Guerrero tebėra komos būsenoje. Skelbiama, kad lenktynininkas nukrito netoli 160 km žymos ir malūnsparniu buvo skubiai nugabentas į ligoninę Čilėje.

Priminsime, kad šių metų Dakaro lenktynėse jau žuvo vienas motociklininkas. Prancūzas Pascalis Terry rastas negyvas sausio 7 dieną - praėjus trims dienoms po to, kai buvo paskelbtas dingusiu be žinios.

Dvyliktajame etape ketvirtadienį Argentinoje lenktynininkams iš Fjambalos į La Riochą teko įveikti 518 kilometrų. Specialiojo greičio ruožo ilgis - 253 kilometrai.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje ir grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 15 etapų Dakaro ralio, kuriame yra kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma bei kaktusų giraitės, trasos ilgis - 9500 kilometrai.