2012 08 01 8:02
S.Ritter (kairėje) ir R.Maščinskas jau įplaukė į finalą./EPA-ELTA nuotrauka

Londono olimpinėse žaidynėse vakar sėkmingai varžėsi Lietuvos vandens sporto šakų atstovai.

Šauniai sekasi mūsų irkluotojams, kurie kantriai iriasi aukštyn.

Porinių dviviečių irklavimo varžybų pusfinalio antrame plaukime Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas 2000 m distancijoje užėmė antrąją vietą (6 min. 21,62 sek.) ir įsiveržė į finalą. Savo plaukime lietuviai nusileido tik slovėnų porai Lukai Spikui ir Iztokui Copui (6:19,97), o bendrojoje įskaitoje jų rezultatas buvo penktas. Šešių duetų finalinis plaukimas vyks rytoj 11.50 val. Lietuvos laiku.

Vienvietininkai Mindaugas Griškonis ir Donata Vištartaitė pateko į 2000 metrų irklavimo varžybų pusfinalius, bei užsitikrino vietas stipriausiųjų dvyliktukuose. M.Griškonis savo ketvirtfinalio plaukime finišavo trečias (7:00,80), bendroje įskaitoje jis buvo dešimtas. D.Vištartaitė savo plaukime taip pat atplaukė trečia (7:45,68), o bendrojoje įskaitoje buvo devinta. Pusfinalyje Mindaugas plauks šiandien 11.30 val., Donata - rytoj tuo pačiu laiku.

Į pusfinalį vėl prasimušė plaukikas Giedrius Titenis. 200 m krūtine rungties atrankos varžybose jis tarp 34 startavusiųjų užėmė 8 vietą (2:10,36) ir pateko į pusfinalį, kurio plaukimai vyko vakar vėlai vakare. Finalas - šį vakarą 21.30 val. Šiandien 100 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje (12.00 val.) startuos startuos 100 m krūtine olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Vakar 100 m plaukime laisvuoju stiliumi į pusfinalį nepateko Mindaugas Sakalauskas. Lietuvio rezultatas - 49,78 sek., jis buvo 28-as tarp 56 dalyvių.

Kovą dėl apdovanojimų tęsia Pekino olimpiados vicečempionė buriuotoja Gintarė Scheidt. "Laser Radial" klasės trečiajame plaukime ji finišavo devinta, ketvirtajame - dešimta ir bendrojoje įskaitoje su 34 baudos balais iš penktosios vietos smuktelėjo į septintąją. Rungties lyderė yra visus keturis plaukimus laimėjusi airė Annalise Murphy (4 balai). Penktasis ir šeštasis plaukimai vyks šiandien, o buriavimo varžybos baigsis rugpjūčio 6-ąją.

Vyrų varžybose Rokas Milevičius vakar atplaukė 33-ias ir 38-as. Bendrojoje įskaitoje po keturių plaukimų lietuvis su 145 baudos balais užima 37 vietą tarp 49 buriuotojų. Pirmauja australas Tomas Slingsby (11 balų).

Vakar Londono olimpinių žaidynių buriavimo regatą pradėjo ir 38 banglentininkai. Juozas Bernotas pirmą vyrų RS:X klasės plaukimą baigė per 32 min. 18 sek. ir buvo devintas, o antrame plaukime liko tryliktas. Bendrojoje įskaitoje 22 baudos balus turintis J.Bernotas žengia dvyliktas, pirmauja olandas Dorianas van Rijsselberge'as (2 balai). Varžybos tęsis šiandien.

Olimpiada jau baigėsi badmintonininkei Akvilei Stapušaitytei. Ji vakar pralaimėjo ir antrąją F grupės kovą. Lietuvaitė turėjo pripažinti islandės Ragnai Ingolfsadott pranašumą - 10:21, 16:21. Londone varžėsi 46 badmintonininkės, suskirstytos į 16 grupių. Į aštuntfinalį pateko tik jų nugalėtojos. A.Stapušaitytė dalijosi 33-46 vietomis.