LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Lietuvių žygį sustabdė britai

2017 04 06 6:00
Lietuvos jauniai Pietų Korėjoje patyrė pirmą pralaimėjimą.

Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio jaunių iki 18 metų ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės trečiose rungtynėse Lietuvos rinktinė vakar po atkaklios kovos 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) pralaimėjo Didžiajai Britanijai.

Pirmą nesėkmę patyrusiai Lietuvos komandai dar liko dvejos rungtynės su Kroatija ir Estija, o palankiai susiklosčius aplinkybėms rinktinė vis dar gali iškovoti pirmąją vietą.

Dar prieš rungtynes su britais pačiūžas teko keisti antrojo penketuko puolėjui Viliui Bučiui, kuriam prieš pat apšilimą skilo pačiūžos geležtė. Skubiai teko ieškoti kitų pačiūžų. Įdomu, kad su naujomis pačiūžomis V. Bučys buvo bene aktyviausias komandos žaidėjas, vien per pirmą kėlinį uždirbęs du varžovų pašalinimus. Tiesa, lietuviai ir toliau niekaip neranda būdų, kaip išnaudoti daugumos pranašumą.

Antrame kėlinyje po truputį ėmė sekti lietuvių jėgos, o varžovai išnaudojo savo progas. Kėlinio viduryje pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Calumas Robertsonas (30:28), o dar po 4 minučių (34:34) jis ir padvigubino rezultatą.

Trečio kėlinio pradžioje (42:10) rezultatą sušvelnino Egidijus Binkulis. Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė net 5 minutes turėjo vieno žaidėjo pranašumą, tačiau juo nesugebėjo pasinaudoti.

Besibaigiant mačui, amerikiečio Jameso Tibbettso treniruojami lietuviai griebėsi šiaudo vartininką pakeisdami šeštu aikštės žaidėju. Tačiau ritulį perėmę britai surengė greitą ataką, o ją tiksliu smūgiu į tuščius vartus likus žaisti 12 sekundžių (59:48) baigė Tyleris Cooperis – 1:3.

Per šias rungtynes Lietuvos ledo ritulininkai į varžovų vartus smūgiavo 25 kartus, britai – 38.

Lietuvos jaunių rinktinė šiame pasaulio II diviziono A grupės čempionate dar nė karto nepasinaudojo kiekybiniu pranašumu. Per trejas rungtynes daugumos pranašumą mūsiškiai turėjo 20 kartų ir 38 žaidimo minutes, tačiau taip ir neįmušė nė vieno įvarčio. Nė viena kita rinktinė nepasižymi tokia prasta kiekybinio pranašumo realizacija.

„Daugumos pranašumus reikia realizuoti. Patys kalti, kai turime progų, o nesugebame įmušti. Liko dar dvejas rungtynes, tad dar viską galime pakeisti ir kautis dėl aukščiausių vietų“,– sakė gynėjas Kostas Gusevas.

„Atrodo, vykdėme trenerių nurodymus, atlikome daug gerų metimų, bet išlyginamojo įvarčio nebuvo, pritrūko ir sėkmės. Pirmame bei antrame kėliniuose galėjome žaisti ir geriau, įdėti daugiau pastangų“,– komandos draugui antrino Paulius Macijauskas.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos jaunių rinktinė prarado turnyro lyderės poziciją. Į pirmąją vietą pakilo Rumunijos aštuoniolikmečiai, 4:0 nugalėję estus. Lietuvius aplenkė ir Pietų Korėjos ritulininkai, 4:1 nugalėję kroatus.

Šiandien čempionate laisva diena. Penktadienį lietuviai 10.30 val. mūsų laiku žais prieš Kroatiją, šeštadienį tuo pačiu laiku susitiks su Estija.

Praėjusiame pasaulio II diviziono A grupės čempionate prieš metus Rumunijoje Lietuvos jauniai laimėjo bronzos medalius.