Lietuvos badmintono vyrų rinktinė baigė pasirodymą Europos pirmenybėse

2014 02 14 14:12
Mače su Norvegijos rinktine Povilas Bartušis laimėjo abi kovas - vienetų ir dvejetų. www.badminton.lt nuotrauka

Bazelyje (Šveicarija) surengtame Senojo žemyno komandinio badmintono čempionato penkių ekipų šeštosios vyrų grupės turnyre Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą ir pasitraukė iš tolimesnės kovos dėl medalių.

Ketvirtojo turo mače Lietuvos badmintonininkai ketvirtadienį 4:1 nugalėjo visas keturias nesėkmes patyrusią Norvegijose ekipą ir iškovojo antrą pergalę. Vakar pirmąjį mačo tašką pelnė norvegas Marius Myhre, jis 21:18, 21:11 įveikė Lietuvos rinktinės lyderį Kęstutį Navicką. Kitoje dvikovoje Alanas Plavinas 21:13, 21:16 nugalėjo Magnusą Christenseną ir išlygino mačo rezultatą 1:1. Povilas Bartušis 21:15, 21:9 laimėjo prieš Nikolai'ų Svenssoną ir nuvedė lietuvius pirmyn - 2:1. Mūsų rinkitnės pergalę prieš Norvegiją įtvirtino abi dvejetų poros: K.Navicko ir Edgaro Slušnio duetas 11:21, 21:15, 21:15 palaužė M.Christenseną ir Johannesą Hageną, o nieko nebelėmusioje dvikovoje P.Bartušis ir A.Plavinas 21:19, 21:19 įrodė savo pranašumą prieš Jesperą Kristenseną ir Mariusą Myhre'ą.

Pirmuosius du grupės mačus Lietuvos vyrų rinktinė 0:5 pralaimėjo Prancūzijai ir 1:4 - Ukrainai, trečiąjį mūsų badmintoninkai 4:1 laimėjo prieš Ispanijos komandą.

Iš viso Europos čempionato kovas pradėjo 26 komandos, suskirstytos į šešias grupes. Atkrintamosiose varžybose kovą tęs visų grupių nugalėtojos ir dvi geriausios antrąsias vietas užėmusios ekipos. Lietuvos badmintonininkai nepateko tarp laimingųjų.