LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Lietuvos boulingo čempionams – rimti išbandymai

2015 10 22 11:41
Rūta Ryliškienė.
Rūta Ryliškienė. Organizatorių nuotrauka

San Marine prasidėjo 2015 metų boulingo Europos Čempionų taurės varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos asmeninio čempionato laimėtojai Rūta Ryliškienė ir Arnoldas Jurgelevičius.

Moterų varžybose dalyvauja 38 sportininkės – 37 šalių čempionės ir Čempionų taurės laimėtojos titulą ginanti vokietė Birgita Poeppler. Atrankos varžybose sportininkės per dvi dienas sužais 16 partijų, po jų geriausiųjų 16-tukas pateks į ketvirtfinalį.

Deja, pirmoji diena R. Ryliškienei nebuvo sėkminga. Lietuvos čempionė surinko 1390 taškų (8 partijų vidurkis – 173,8) ir užėmė 30-ąją vietą. Nuo 16-ąją vietą užimančios norvegės Heidi Thorstensen mūsiškę skiria 163 taškai.

Pirmosios dienos laimėtoja tapo švedė Joline Persson Planefors, surinkusi net 1972 taškus (vid. – 246,5). 6-ojoje partijoje ji pelnė maksimaliai įmanomus 300 taškų.

Į pirmąjį trejetą taip pat pateko rusė Marija Bulanova (1888; vid. – 236) ir B. Poeppler (1794; vid. – 224,2).

R. Ryliškienei geriausios buvo 3-oji ir 7-oji partijos, kuriose surinko, atitinkamai, 216 ir 218 taškų. Deja, stabilumo trūkumas neleido užimti kiek aukštesnės vietos.

„Tikrai galiu žaisti geriau. Patekti į ketvirtfinalį turėsiu nedidelių galimybių, jei antrąją dieną žaisiu taip, kaip per oficialią treniruotę. Tačiau reikės ne tik mano pačios gero žaidimo, bet dar ir sėkmės“, – akė R. Ryliškienė.

A. Jurgelevičiui pirmąją dieną taip pat nepavyko pasirodyti taip, kad galima būtų džiaugtis. Pirmojo varžybų etapo A grupėje lietuvis surinko 1478 taškus (vid. – 184,8) ir tarp 20 sportininkų liko 19-as. Geriausia mūsiškiui buvo 7-oji partija, kurioje pelnė 224 taškus.

„Man labai džiugu atstovauti Lietuvai, pirmosios dienos rezultatams koją pakišo jaudulys ir susikaustymas, – po savo pasirodymo kalbėjo sportininkas. – Žaidimo sąlygos buvo tikrai sportinės, jos neatleidžia jokių klaidų. O jų šiandien padariau daug. Tikiuosi, penktadienį bus geriau.“

Pirmaisiais vyrų varžybų lyderiais tapo švedas Magnusas Johnsonas (1826; vid. – 229), suomis Joonas Jahi (1821; 228) ir škotas Michaelas Maccollas (1764; 220).

Vyrų varžybų B grupė, kurioje yra 18 sportininkų, savo pirmąsias 8 partijas sužais ketvirtadienį.