Lietuvos čempionas "Kaunas" išbandė "Žalgirio" stadioną

2008 03 20 0:00

Per antrąjį Baltijos futbolo lygos turą Lietuvos klubų dvikovos su Latvijos ekipomis vyko skirtingai - pirmą pergalę šventė šalies čempionas "Kaunas", o Panevėžio "Ekranas" Rygoje buvo sutriuškintas.

C grupėje rungtyniaujantys "Kauno" futbolininkai 1:0 (1:0) įveikė Latvijos vicečempioną Liepojos "Metalurgs" klubą, kuriam atstovauja Tomas Tamošauskas. Lietuviui šios rungtynės buvo nesėkmingos - saugas susižeidė, tad apie dvi savaites negalės sportuoti. Medikai jam atliko tyrimus ir diagnozavo achilo sausgyslės uždegimą.

Vienintelį įvartį 7-ą minutę įmušė Gintas Podelis: iš toli spirtą kamuolį varžovų vartininkas Aleksejus Krucas atmušė, o prie jo pirmas prišokęs G.Podelis nepraleido šanso. Lietuvos čempionai rungtynes baigė dešimtiese, nes 63-ią minutę antrą įspėjimą gavo ir aikštę paliko Vytautas Birškys. "Metalurgs" visaip bandė gelbėtis nuo pralaimėjimo - paskutinėje komandos atakoje dalyvavo net vartininkas

A.Krucas. Tuo galėjo pasinaudoti Kauno ekipos žaidėjas Ivanas Brezina, bet jis nepataikė į tuščius vartus.

Šios rungtynės vyko ne Kaune, o Vilniuje, "Žalgirio" aikštėje. Kauniečių ekipos vadovai norėjo, kad futbolininkai žaistų Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione, tačiau jo direktorius Vytas Snarskis atsiuntė klubui raštą, kuriame informavo, jog "žolės vegetacija dar neprasidėjusi, labai silpnos šaknys".

Liūdnai nusiteikę iš Latvijos sostinės grįžo Lietuvos čempionato bronzos medalininkai "Ekrano" futbolininkai. Jie skaudžiai - 1:4 (1:0) - pralaimėjo komandai "FK Riga", kurioje visas rungtynes žaidė Mindaugas Kalonas.

"Ekranas" pirmasis pelnė įvartį. Tai 5-ą minutę galva po kampinio padarė Egidijus Varnas. Po pertraukos panevėžiečių vartai prakiuro: 58-ą minutę rezultatą išlygino Grigorijus Čirkinas, 66-ą pasižymėjo M.Kalonas, o 82-ą ir 88-ą minutėmis visus taškus sudėliojo Michailas Miholapas. Ši rygiečių pergalė (jau antra) leido jiems tapti vienvaldžiais A grupės lyderiais.

"Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pabrėžė, jog teko žaisti mažesnėje nei įprasta aikštėje, ant dirbtinės dangos, nuo kurios buvo nenuvalytas sniegas, tačiau pralaimėjimo tokiu skirtumu nepateisino.