Lietuvos čiuožėja A. Golovkina – keturiolikta

2015 01 29 9:43
Aleksandra Golovkina Nuotrauka iš ltok.lt

XII Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje, kuris vyksta  Austrijoje ir Lichtenšteine, 14 vietą dailiojo čiuožimo varžybose užėmė Lietuvos sportininkė Aleksandra Golovkina.

Po trumposios dailiojo čiuožimo programos A.Golovkina buvo aukštoje 9 vietoje. Deja, atliekant laisvąją programą mūsiškei sekėsi prasčiau: ji tarp 30 sportininkių buvo tik 18-a. Susumavus abu rezultatus Aleksandra liko 14 vietoje – 99.70. Tuoj po šių varžybų ji išvyko į Stokholmą dalyvauti Europos čempionate. Festivalio čempione tapo rusė A.Proklova – 152.70.

Biatlonininkai išbandė jėgas 10 km persekiojimo lenktynėse. Čia buvo leista dalyvauti tik 60 sportininkų. 46 vietą užėmęs Lukas Čepulis keturiose ugnies linijose suklydo 5 kartus, o 59-as likęs Linas Banys nepataikė net 10 kartų. Tiesa, vienas čekas nepataikė 11, o bulgaras – net 12 kartų... L.Čepulio laikas 39 min. 41,1 sek., o L.Banio – 44 min. 07,1 sek. Čempionu tapo švedas S.Samuelsonas, suklydęs šaudykloje 3 kartus – 31 min. 45,2 sek. Beje, nebuvo nei vieno sportininko, numušusio visus taikinius... Sprinte likusios už 60-tuko ribos į merginų 7,5 km persekiojimo lenktynes lietuvės nepateko.

Slidininkai lenktyniavo čiuožėjo stiliumi: vaikinai įveikė 7,5 km distanciją, o merginos - 5 km. Geriausiai iš mūsiškių vėl pasirodė Neda Bukovskytė, tarp 74 dalyvių užėmusi 48 vietą – 16 min. 22,9 sek. Silvija Adomonytė liko 58 vietoje – 16 min. 53,2 sek. Čempione tapo vokietė A.Fraebel – 13 min. 46,1 sek. Tarp vaikinų greičiausias buvo taip pat vokietis: J.Bruggeris, kuris distanciją įveikė per 19 min. 16 sek. Deivido Kliševičiaus laikas 52-as – 21 min. 41 sek., o Roko Vaitkaus – 71-as – 22 min. 53,5 sek. Varžybose dalyvavo 87 slidininkai.

Kalnų slidininkės įveikė slalomo milžino trasą. Iš 83 dalyvių pirmą kartą sėkmingai nusileido tik 49 sportininkės. Tarp jų buvo abi mūsiškės: Ilzė Cibulskaitė užėmė 48 vietą, o Greta Piliponytė – 49-ą. Antrą kartą finišą pasiekė 41 sportininkė – tarp jų ir abi lietuvės. Ilzė užėmė 40 vietą – dviejų nusileidimų laikas 2 min. 24,70 sek., Greta –liko 41vietoje – 2 min. 29,29 sek. Čempione tapo prancūzė R.Geraci - 1 min. 49,20 sek.