Lietuvos čiuožėja E. Kropa Vienoje mušė rekordus ir iškovojo auksą

2016 02 28 8:25
Audriaus Krivicko nuotrauka

Šešiolikmetė čiuožėja Elžbieta Kropa šią savaitę Vienoje, Austrijoje, vykstančių Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) kalendorinių varžybų „Hellmut Seibt Memorial“ jaunimo (iki 19 m.) grupėje nerado sau lygių ir iškovojo aukso medalį.

Lietuvė šioje grupėje varžėsi net su 31-a sportininke iš kitų šalių, tačiau jau trumpojoje programoje surinko 46,92 balo ir iškart šoko į pirmąją vietą. E.Kropos surinkti 28,40 balo už techniką trumpojoje programoje suteikia jai galimybę dalyvauti pasaulio suaugusiųjų čempionatuose (reikalingas surinkti balų skaičius yra 27).

Atlikti laisvąsias programas turėjo teisę 24 sportininkės. E.Kropa startavo paskutinioji ir įspūdingai užbaigė jaunimo merginų pasirodymus surinkdama 82,53 balo. Nors laisvojoje programoje ji užėmė trečiąją vietą (nuo pirmoje vietoje buvusios vokietės Jennifer Schmidt ją teskyrė 1 balas), tačiau bendrai įskaitai tai įtakos neturėjo ir lietuvaitė, už abi programas surinkusi 129,45 balo, pasipuošė aukso medaliu. Lietuvai tai yra pirmasis moterų pavienio čiuožimo medalis, iškovotas tarptautinėse varžybose šį sezoną. Antrąją vietą užėmė vokietė Annika Hocke (128,57 balo), o bronza atiteko jos tautietei Jennifer Schmidt (127,72 balo).

Labai džiugina tai, kad E.Kropa pagerino visus savo karjeros geriausius rezultatus, pasiektus ISU varžybose. Trenerio Dmitrij Kozlov auklėtinei šis sezonas labai sėkmingas, tad rezultatas Vienoje neatsitiktinis – gruodį ji pirmą kartą tapo Lietuvos jaunimo čempione, o prieš pusantro mėnesio taip pat ISU varžybose Torunėje, Lenkijoje ji užėmė aukštą 5-ąją vietą iš 33 dalyvių.

Šios varžybos buvo puikus jėgų išbandymas sportininkėms, dalyvausiančioms pasaulio jaunimo čempionate kovo 14–20 d. Vengrijoje, į kurį išvyks ir E.Kropa. Didelę dalį šių sportininkių lietuvė sutiks ir Vengrijoje, tad jos rezultatas, pasiektas „Hellmut Seibt Memorial“ varžybose nuteikia optimistiškai.