Lietuvos čiuožėjai kaip lygūs varžėsi su tituluotaisiais

2015 10 19 11:29
Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas iškovojo bronzos medalius. LŽ archyvo nuotraukos

Rusijos mieste Saranske vykusiose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) organizuojamose pasaulio „Grand Prix“ etapams prilyginamose ISU „Challenger“ serijos varžybose „Mordavian Ornament 2015“ itin sėkmingai pasirodė Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtiniai Goda Butkutė, čiuožianti poroje su Nikita Jermolajevu (treneriai L.Vanagienė ir K.Bezmaternykas) ir Aleksandra Golovkina (treneris D. Kozlovas).

G. Butkutė ir N. Jermolajevas iškovojo bronzos medalius, o A. Golovkina užėmė 5 vietą.

G. Butkutei ir N. Jermolajevui varžybų pradžia nebuvo sėkminga ir po trumposios programos pora buvo 6 vietoje. Tačiau kita varžybų diena buvo kur kas sėkmingesnė: laisvojoje programoje jie surinko 101,54 taškus ir, užėmę 3 vietą, bendrojoje įkaitoje pakilo į 3 vietą. Čempionais tapo daugkartiniai Europos ir pasaulio pirmenybių prizininkai Rusijos atstovai Aleksandras Smirnovas ir Juko Kavaguti, antroji vieta atiteko taip pat Rusijos sportininkams Natalijai Zabijako ir Aleksandui Enbertui.

G. Butkutė ir N. Jermolajevas kartu treniruojasi jau trečią sezoną, tačiau ISU varžybose startavo tik šį sezoną, kadangi iki 2015–2016 m. sezono Goda buvo per jauna dalyvauti ISU suaugusiųsjų varžybose. Tai buvo dar tik antrasis jų startas.

Primename, kad rugsėjo mėnesį vykusiose varžybose Milane (Italijoje) pora iškovojo ne tik antrąją vietą, tačiau pelnė ir kvalifikacinius taškus, suteikiančius teisę dalyvauti 2016 metų Europos ir pasaulio čempionatuose.

Laisvojoje programoje pora vėl gerokai viršijo ISU nustaytą kvalifikacinį barjerą patekti į pasaulio čempionatą. Labai džiugu, kad pora užtikrintai pradėjo naują ISU tarptautinių varžybų etapą ir pagaliau pirmą kartą Lietuvos čiuožimo istorijoje turėsime porinio čiuožimo atstovus svarbiausiuose čempionatuose.

Aleksandra Golovkina.

G. Butkutė ir N. Jermolajevas daug laiko praleidžia mokomosiose treniruočių stovyklose Sankt Peterburge (Rusija), kur juos treniruoja Konstantinas Bezmaternykas. Sankt Peterburge pora treniruojasi legendinės porinio čiuožimo trenerės Tamaros Moskvinos grupėje kartu su Europos čempionais ir pasaulio čempionatų prizininkais Yuko Kavaguti ir Alexanderiu Smirnovu.

Saranske surengtose varžybose taip pat sužibėjo ir A. Golovkina. Surinkusi 144,76 taškus sportininkė iškovojo 5 vietą ir net 14 taškų pagerino prieš savaitę Minske pasiektą rezultatą. Už trumpąją programą mūsiškė surinko 48,95 taško (iš jų 25,03 gavo už techniką), o už laisvąją programą teisėjai sportininkei skyrė 95,81 (iš jų 44,45 buvo už techniką). Šiuo metu čiuožėja jau turi surinkusi taškus už techniką, kurie pagal ISU taisykles yra privalomi norint dalyvauti 2016 m. Europos čempionate.

Prizinės vietos Saranske atiteko Rusijos atstovėms. Pirmąją vietą iškovojo Anna Pogorilaja, antrąją – 2014 metų olimpinė čempionė Adelina Sotnikova, o trečiąją – Marija Artemjeva.

A. Golovkina į Saranską išvyko iškart po varžybų Minske, kur atlikdama laisvąją programą pasitempė kojos raiščius, tačiau net trauma nesutrukdė sportininkei parodyti tai, ką moka geriausiai.

Varžybos Rusijos mieste buvo labai aukšto lygio. Jose dalyvavo nemažai olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų.

ISU „Challenger „ turnyrai pradėti rengti tik praėjusio sezono pradžioje. Visą „Challenger“ seriją sudaro 10 varžybų, vykstančių rugsėjo – gruodžio mėnesiais JAV, Vokietijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Rusijoje, Bulgarijoje, Austrijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Kroatijoje. Sportininkui galima dalyvauti tik 3 varžybose, o savo šaliai per vieną turnyrą gali atstovauti taip pat ne daugiau kaip trys sportininkai. „Challenger“ serijos varžybos yra prilyginamos pasaulio „Grand Prix“ etapams, todėl jose dalyvauja stipriausi sportininkai iš viso pasaulio.