Lietuvos golbolininkai - parolimpiados pusfinalyje

2008 09 13 0:00

Į Pekino parolimpinių žaidynių dvylikos komandų golbolo (aklųjų riedulio) turnyro pusfinalį iškopė Lietuvos vyrų rinktinė, penktadienį ketvirtfinalyje 10:0 sutriuškinusi Kanadą.

Rungtynės buvo nutrauktos, lietuviams įgijus dešimties įvarčių persvarą. 7 įvarčius nugalėtojams pelnė Marius Zibolis, 2 - Genrikas Pavliukianecas, 1 - Nerijus Montvydas.

Kituose jau pasibaigusiuose golbolo turnyro ketvirtfinalio mačuose 2000 metų Sidnėjaus ir 2004 metų Atėnų parolimpiados čempionė Danijos komanda 2:4 pralaimėjo Švedijos ekipai, o JAV rinktinė 4:2 nugalėjo Slovėnijos atstovus.

Ketvirtadienį žaidynėse pirmąjį medalį - sidabrą - Lietuvai iškovojus rutulio stūmikei Aldonai Grigaliūnienei mūsų šalies komanda su vienu sidabro medaliu atsidūrė 50 vietoje. Po vieną sidabro medalį dar turi Angolos, Irako, Maroko, Pakistano bei Serbijos komandos.

Vieną aukščiausios prabos medalį iškovoję Latvijos sportininkai užima 43 vietą. Komandų rikiuotės lydere po ketvirtadienio varžybų tebėra olimpiados šeimininkė Kinija, pelniusi jau 96 apdovanojimus - 33 aukso, 37 sidabro ir 26 bronzos. Antrą vietą rinktinių rikiuotėje užima Didžiosios Britanijos atletai, iškovoję 57 medalius (27; 16; 14), treti JAV neįgalūs sportininkai - 44 medaliai (18:12, 14). Iš viso olimpinius medalius Pekine iškovojo jau 65 valstybių sportininkai.