Lietuvos irkluotojai iriasi finalo link

2014 08 08 13:56
Baidarininkai Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas (priekyje) šeštadienį kovos dėl pasaulio čempionato medalių. LŽ archyvo nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šiandien į pusfinalį pateko vienvietę baidarę irkluojantis Tadas Čižas ir dvivietės kanojos įgula Jevgenijus Šuklinas ir Tomas Gadeikis.

T. Čičas kvalifikacijoje 500 m įveikė per 1:45,574 ir antrame plaukime tarp šešių atletų užėmė ketvirtąją vietą, pelnydamas vietą pusfinalyje. Už lietuvį greitesni buvo danas Rene Holtenas Poulsenas (1:41,762), ukrainietis Vitalijus Curkanas (1:42,438) ir rumunas Alinas Antonas (1:42,772).

Dvivietę kanoją irklavę Londono olimpinis vicečempionas J. Šuklinas ir Tomas Gadeikis atrankos varžybose 1000 m distanciją įveikė per 4:02,723, jie savo plaukime tarp 8 kanojų finišavo šešti ir pateko į pusfinalį. Lietuvių įgulą aplenkė Henrika Vasbanyai ir Robertas Mike’as (Vengrija) - 3:35,531; Liviu Alexandru Dumitrescu Lazaras ir Victoras Mihalaci (Rumunija) - 3:35,843; Erlonas de Souza Silva ir Ronilsonas Matiasas de Oliveira (Brazilija) - 3:40,495; Aivis Tintis ir Gatis Prankas (Latvija) - 3:42,889 bei Serikas Mirbekovas ir Gerasimas Kočnevas (Uzbekistanas) - 3:54,770.

Dvivietę baidarę irkluojantys Lietuvos sportininkai Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas jau ketvirtadienį 1000 m distancijoje pelnė teisę plaukti pagrindiniame finale – jie dėl medalių kovos šeštadienį 11.52 val. vietos laiku.