Lietuvos irkluotojams - auksas ir sidabras

2013 06 02 17:44
M.Valčiukaitė ir D.Vištartaitė. worldrowing.com nuotrauka

Lietuvos atstovės Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė Sevilijoje (Ispanija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate iškovojo aukso medalius. Vyrų dvivietės valties įgula Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris tapo Europos vicečempionais.

Porinę dvivietę irkluojančios M.Valčiukaitė ir D.Vištartaitė finale sekmadienį 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 21,87 sek. ir artimiausias varžoves pralenkė beveik 6,5 sek.

Sidabro medalius iškovojo lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj (7.28,34), o bronzos – baltarusės Jekaterina Karsten ir Julija Bičyk (7.31,94).

Finale dar kovojo Vokietijos, Čekijos ir Rumunijos irkluotojos.

M.Valčiukaitė ir D.Vištartaitė buvo greičiausios ir atrankos plaukime.

Vyrų dvivietės valties įgula R.Maščinskas ir S.Ritteris nuo šiol turi naują titulą – Europos vicečempionų.

Mažiau nei sekunde nuo pirmos vietos atsilikę vaikinai iš proto eiti privertė visus sirgalius. Finalinis plaukimas buvo tikra jėgos ir aistrų banga – pirmą vietą užėmę italai Francesco Fossi ir Romano Battisti 2 km distanciją įveikė per 6 min 37,05 sek.

Sidabro medalius iškovoję lietuviai nuo jų atsiliko vos 0,62 sekundės dalimi (6 min 37.67 sek).

Bronzos medaliais pasidabino Norvegijos irkluotojai Nilsas Jakobas Hoffas ir Kjetilas Borchas. Jie šią distanciją įveikė per 6 min. 38,97 sek.

Sekmadienį dėl medalio vienviete plaukė ir Mindaugas Griškonis. Triskart Europos čempionas šį kartą liko ketvirtas. Jo laikas – 7 min. 48,49 sek.

Nuo bronzos medalio, kurį pelnė olandas Roelis Braasas (7.45,95), lietuvis atsiliko 3,53 sekundės.

Vyrų vienviečių čempionu tapo čekas Ondrejus Synekas (7.36,35), aplenkęs vokietį Marcelį Hackerį (7.40,75).