Lietuvos jaunimo rinktinė nusileido baltarusiams

2008 03 27 0:00
Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris I.Pankratjevas: "Tenka pripažinti, kad varžovai buvo stipresni."
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos U-21 futbolo rinktinė pralaimėjo pirmąsias šių metų rungtynes. Per kovo 25 dieną vykusias draugiškas rungtynes lietuviai rezultatu 0:2 nusileido Baltarusijos jaunimo rinktinei.

Pinsko "Volna" stadione rungtyniavę Lietuvos futbolininkai buvo priversti pripažinti bendraamžių iš Baltarusijos pranašumą. Per ant dirbtinės dangos vykusią dvikovą lietuviams taip ir nepavyko atsitiesti po dviejų nesėkmingų epizodų pirmajame kėlinyje.

Pirmąjį įvartį šeimininkai pelnė 24 rungtynių minutę po prie lietuvių vartų kelto kampinio. Po Leonido Kovelio perdavimo pirmąjį Dmitrijaus Verchovcovo smūgį galva atrėmė lietuvių vartininkas Armantas Vitkauskas, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs pasižymėjo Maskvos "Torpedo" puolėjas Dimitrijus Komarovskis.

Dar po aštuonių minučių antrąjį įvartį įmušė Borisovo "BATE" saugas Sergejus Kryvecas. Tiesa, dėl šio įvarčio lietuviai turėjo pretenzijų aikštės teisėjui, jų manymu, neužfiksavusiam nuošalės.

Po pertraukos šeimininkai ir toliau intensyviai kontroliavo žaidimo eigą, neleisdami lietuviams perimti iniciatyvos. Savo ruožtu baltarusiams pasitaikė keletas gerų progų prie lietuvių vartų, tačiau žaidėjai nesugebėjo jų išnaudoti. Galutinis rungtynių rezultatas liko nepakitęs.

Po šio mačo Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas www.futbolas.lt sakė: "Rungtynių rezultatas neigiamas, tad ir nuotaikos prastos. Tenka pripažinti, kad varžovai buvo stipresni. Jie turėjo teritorinę ir žaidybinę persvarą per visas rungtynes. Dėl antrojo įvarčio kyla abejonių, reikėtų peržiūrėti rungtynių vaizdo įrašą, kadangi, mūsų nuomone, šis įvartis buvo pelnytas iš nuošalės.

Nenoriu išskirti nė vieno rinktinės žaidėjo: vieni sezonui pasirengę geriau, kiti prasčiau. Per rungtynes išbandėme nemažai naujų žaidėjų, kurie, tikiu, ateityje sėkmingai įsilies į jaunimo rinktinę."

Likus vienoms rungtynėms iki Europos jaunimo čempionato atrankos turnyro pabaigos, Lietuvos rinktinė 6 grupėje po septynerių rungtynių turinti tik vieną tašką užima paskutinę vietą. Tuo tarpu Baltarusijos rinktinė 8 grupėje yra pirma ir per paskutines grupės varžybas įveikusi Latvijos jaunimo rinktinę gali patekti į atkrintamųjų varžybų etapą.