LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Lietuvos krepšinio rinktinė neturėjo vargo su islandais

2017 08 23 22:12
musukrepsinis.lt nuotrauka

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri ruošiasi 2017 metų Europos čempionatui, sužaidė priešpaskutines kontrolines rungtynes.

Lietuvos rinktinė, kurioje treneris Dainius Adomaitis jau pasirinko 12 žaidėjų, kurie keliaus į pirmenybes, Šiauliuose 84:62 (27:15, 25:12, 14:23, 18:12) nepasigailėjo Islandijos rinktinės.

Rungtynes lietuviai pradėjo tokiu penketu: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas.

Mūsiškiai puikiai pradėjo mačą ir po aukštaūgių J.Valančiūno ir D.Motiejūno dvitaškių bei M.Kalniečio tritaškio pabėgo į priekį (7:2). Lietuvių pranašumą dar labiau padidino tolimas M.Gecevičiaus šūvis (12:4), tačiau islandai sužaidus 5 minutes kiek sumažino atsilikimą (14:7). Skirtumas dviženkliu pirmą sykį tapo po dar vieno M.Gecevičiaus tolimo metimo (17:7), o jį išlaikė Mindaugo Kuzminsko ir J.Valančiūno dvitaškiai (21:11). Itin tolimą tritaškį metimą pridėjo M.Kuzminskas (24:11) ir nors svečiai kiek atsitiesė (24:15), tačiau ketvirtį tolimu šūviu užbaigė Artūras Milaknis (27:15).

Antrą kėlinį dvitaškiu pradėjo islandai, tačiau lietuviai atsakė M.Kuzminsko dviem baudomis ir Artūro Gudaičio dvitaškiu po idealaus Artūro Milaknio perdavimo (31:17). Sėkmingą žaidimą kiek aptemdė Luko Lekavičiaus traumą, po kurios jis paliko aikštę ir išėjo į rūbinę. Atkarpą islandai laimėjo 5–0, tačiau lietuvių taškų badą nutraukė M.Gecevičius (33:22). Lietuviai atkarpą laimėjo 8–0, o po dar vieno M.Gecevičiaus tritaškio skirtumas pasiekė 20 taškų (44:24). Penkis taškus pridėjo M.Kuzminskas, tritaškį pridėjo M.Gecevičius ir po dviejų kėlinių mūsiškių pranašumas siekė 25 taškus (52:27).

Antrą rungtynių dalį svečiai pradėjo 5 taškais be atsako (52:32) ir D.Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau tada puikią atkarpą sužaidė J.Valančiūnas, kuris pelnė 8 taškus, dvitaškį su bauda pridėjo M.Kalnietis ir lietuviai vėl nutolo (63:36). Islandai atkarpą laimėjo 7–0 (63:43), o kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 16 taškų (66:50).

Ketvirto kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi A.Gudaitis ir D.Motiejūnas (76:54), o viduryje žaidimas išsilygino (78:58). Krepšį dėjimu sudrebino Edgaras Ulanovas, o netrukus komandos apsikeitė taikliomis atakomis (82:60). Komandos daugiau dėmesio skyrė puolimai, o mačą užbaigė A.Gudaičio dvitaškis (84:62).

Puikų mačą sužaidė Martynas Gecevičius, kuris neprametė nei vieno metimo. Gynėjas pelnė 16 taškų (2/2 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Mindaugas Kuzminskas įmetė 17 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/5 baudos), Jonas Valančiūnas – 14 (11 atk. kam.), Mantas Kalnietis – 11 (9 rez. per.), Donatas Motiejūnas – 10, Artūras Gudaitis – 9 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis – 3, Jonas Mačiulis (4 rez. per.) ir Edgaras Ulanovas po 2, o Lukas Lekavičius, Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis taškų nepelnė.

Islandijos rinktinėje Tryggvi Hlinason pelnė 19 taškų, Martin Hermannsson įmetė 14, o Kristofer Acox – 8.

Paskutines pasiruošimo rungtynes Lietuvos rinktinės sužais penktadienį, kai Vilniuje 19:30 val. priims Ispanijos rinktinę.