Lietuvos kvartetas tarp stipriausiųjų

2008 03 19 0:00
Ispanės iškovojo Europos moterų sinchroninio plaukimo čempionių titulą.

Olandijoje vykstančiame Europos vandens sporto šakų čempionate Lietuvos vyrų estafetės 4 x 100 m laisvuoju stiliumi komanda - Rolandas Gimbutis, Saulius Binevičius, Paulius Viktoravičius ir Vytautas Janušaitis - pateko tarp stipriausių Senojo žemyno rinktinių.

Antradienį iš ryto vykusiose kvalifikacinėse varžybose lietuviai distanciją nuplaukė per 3:19,73 sekundės ir užėmė septintąją vietą tarp dešimties komandų. Greičiausiai plaukė Rusijos (3:17,71), Olandijos (3:17,80) ir Švedijos (3:18,11) ekipos. Finalas vyko vakar vakare.

Sėkmingu galima pavadinti ir Lietuvos moterų kvarteto startą per estafetę 4 x 100 m laisvuoju stiliumi, nors jam pavyko aplenkti tik Airijos plaukikes ir užimti tik dešimtąją vietą (3:55,50).

Mūsų šalies plaukikės Gritė Apanavičiūtė, Jelizaveta Griškova, Raminta Dvariškytė ir Rugilė Mileišytė net 4,22 sekundės pagerino nuo 2000 metų gyvavusį Lietuvos rekordą. Iki finalo mūsų plaukikėms pritrūko 4,76 sekundės. Moterų estafetę greičiausiai įveikė Olandijos atstovės (3:37,68). Jos aplenkė Italijos (3:42,75) ir Švedijos (3:42,79) komandas.

Iš viso į Olandiją išvyko 17 Lietuvos plaukikų ir 2 šuolininkai nuo tramplino. Pirmosios kvalifikacines varžybas pradėjusios G.Apanavičiūtė ir R.Mileišytė plaukdamos 50 m peteliške į kitą etapą nepateko. Pirmoji nuotolį įveikė per 28,31 sek. (32 vieta), antroji - per 28,68 sekundės (36).

Arčiausiai išsvajoto šešioliktuko buvo Giedrius Titenis. Jis užėmė 25-ąją vietą plaukdamas 100 m krūtine - 1:02,52 ir tik 0,44 sek. atsiliko nuo šešioliktąją vietą užėmusio čeko Jiržio Jedličkos.

Kukliai mūsų vyrai pasirodė ir kitoje - 50 m peteliške - rungtyje. Aukščiausiai pakilęs Emilis Vaitkaitis sugaišo 24,90 sek. ir liko 31-as. Jam iki pusfinalio barjero pritrūko taip pat 0,44 sekundės.