Lietuvos ledo ritulininkai išliko I divizione

2008 04 21 0:00

Pasaulio ledo ritulio čempionato pirmojo diviziono B grupės varžybas Japonijoje pergalingai baigė Lietuvos rinktinė, per paskutines rungtynes 4:3 (0:2, 1:0, 3:1) įveikusi Kroatijos ekipą.

Po nesėkmingo pirmojo kėlinio, per kurį kroatai įmušė du įvarčius, pasižymėjo Tomislavas Cunko ir Veljko Zibretas. Lietuviai atsigavo, ir antrajame kėlinyje Dovydas Kulevičius sušvelnino skirtumą.

Trečiajame kėlinyje Mindaugas Kieras išlygino rezultatą, o Dovydas Kulevičius persvėrė rezultatą - 3:2. Netrukus kroatui Krešimirui Svigirui pavyko išlyginti rezultatą.

Neleido pakeisti vartininko

Kai jau atrodė, kad komandoms gali tekti žaisti pratęsimą, du kroatai nesugebėjo sustabdyti iš savo zonos M.Kiero mesto ritulio ir šis atiteko Dariui Lelėnui. Vienas prieš varžovų vartininką likęs lietuvis su vartų sargu susitvarkė efektingai - šis nugriuvo ties vartų viduriu, o ritulys įskriejo į artimiausią kampą.

Iki mačo pabaigos buvo likusios žaisti mažiau nei 2 min., tad kroatams buvo būtina keisti vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, bet lietuviai neleido to daryti. Kroatams būtinai reikėjo perimti ritulį, kad vartininkas galėtų palikti aikštę, tačiau to padaryti nepadėjo net pertraukėlė.

Rezultatas toks, kokio ir laukė

Iškovoję antrąją pergalę Lietuvos ledo ritulininkai, turėdami 6 taškus, užėmė ketvirtąją vietą. 2 taškus pelniusi Kroatija liko penkta ir išsaugojo vietą I divizione.

Po mačo su kroatais mūsų rinktinės stovykloje vyravo puikios nuotaikos. Vartininkas Nerijus Dauksevičius džiaugėsi, kad po trijų nesėkmių iš eilės pavyko susikaupti ir parodyti tvirtą charakterį.

Rinktinės kapitonas Martynas Šlikas sportas.lt svetainei sakė, kad rezultatas toks, kokio ir reikėjo tikėtis: "Mes puikiai išmanome visą pasirengimo ciklą, nuo finansavimo iki organizacinių dalykų. Džiaugiamės tuo, ką pasiekėme."

Savo žaidimu jis buvo nepatenkintas. "Tai vienas prastesnių rezultatų per mano karjerą, - teigė rinktinės kapitonas. - Galbūt jau ne tas amžiaus. Turime daug puikių jaunų talentų, kurie visa tai kompensuoja."

Dovydas Kulevičius, net du kartus nuginklavęs Kroatijos rinktinės vartininką, liko patenkintas galutiniu rezultatu: "Tai, kas nuo mūsų priklausė, padarėme. Prieš pirmenybių startą svajojau įmušti nors vieną įvartį. Dabar mano sąskaitoje du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas."

Į elitą - pirmąkart

Vienintelio kelialapio į pasaulio pirmenybių elitą savininkais tapo visus penkis susitikimus laimėję Vengrijos ledo ritulininkai. Jie per lemiamas rungtynes 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) įveikė antrojoje vietoje likusią Ukrainos (11 tšk.) komandą ir tarp pajėgiausių planetos komandų žais pirmą kartą per 70 metų.

Bronzos medaliai įteikti turnyro šeimininkei Japonijos (10 tšk.) komandai, kuri paskutinę varžybų dieną 7:3 (4:2, 1:0, 2:1) nugalėjo Estijos ekipą. Estai, pelnę tik vieną tašką, liko paskutiniai ir iškrito į II divizioną.

Galutinė lentelė

(pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija 5 0 0 0 22:7 15

2. Ukraina 3 1 0 1 18:8 11

3. Japonija 3 0 1 1 19:10 10

4. Lietuva 2 0 0 3 9:21 6

5. Kroatija 0 1 0 4 5:15 2

6. Estija 0 0 1 4 9:21 1