Lietuvos ledo ritulininkai žengė tvirtą žingsnį sidabro medalių link

2014 04 24 22:29
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Siemens“ arenoje ketvirtadienį vėl vyko intriguojančios ledo ritulio kovos. Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro šeimininkai lietuviai susitiko su Rumunijos ledo ritulininkais ir nugalėjo juos rezultatu 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) bei užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.

Rungtynes aktyviau pradėjo lietuviai, bet jų puolimą trumpam sustabdė Mindaugo Kiero pašalinimas už neleistiną veiksmą. Jam sugrįžus, neilgai truko, kad Lietuva išsiveržtų į priekį. Juvelyrinį perdavimą, kaip jau tapo įprasta, atliko Dainius Zubrus, o įvarčiu 06:40 min. pasižymėjo Donatas Kumeliauskas. Lietuviai per pirmas 20 minučių dar ne sykį pavojingai atakavo varžovų vartus, tačiau rezultatas nekito – 1:0.

Antro kėlinio pradžioje D.Zubrus prisėdo ant baudos suolelio už neleistiną veiksmą keliu ir Lietuva prarado iniciatyvą, bet tik trumpam. Žaisdami lygia sudėtimi, lietuviai greitai surengė pavojingą ataką, kurią pradėjo D.Kumeliauskas ir D.Zubrus, o taikliu metimu pabaigė patyręs Lietuvos rinktinės narys Artūras Katulis (29:39) – 2:0.

Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio, tarp Lietuvos ir Rumunijos komandų aikštės viduryje kilo muštynės, kai D.Zubrų kliudė varžovas, o Nerijus Ališauskas ėmėsi jį ginti. Peržiūrėję vaizdo įrašą, rungtynių arbitrai nusprendė iš aikštės visoms rungtynėms išvaryti varžovą Otto Biro. Dar vienas rumunas, kaip ir N.Ališauskas, ant baudos suolelio prisėdo 2 minutėms. Jau netrukus lietuviai dar kartą pramušė varžovų vartus, bet įvartis nebuvo įskaitytas. Po dviejų kėlinių – 2:0.

Trečiame kėlinyje rumunai iš karto parodė tai, kuo yra pagarsėję ledo ritulio pasaulyje – jie niekada nenuleidžia lazdų iki paskutinės minutės. 42:43 min. Levente Zsokas nuginklavo Mantą Armalį ir sušvelnino rezultatą – 2:1. Lietuvos ledo ritulininkai nepabūgo ir vėl grąžino saugesnę persvarą – antrą kartą pasižymėjo D.Kumeliauskas (44:53) – 3:1.

Berndo Haake auklėtiniai ir toliau nemažino apsukų ir vos įgiję kiekybinę persvarą jau pradėjo triuškinti rumunus – Arnoldas Bosas taikliai į vartus metė 50:37 min. – 4:1. Rungtynių pabaigoje Rumunijai pavyko sušvelinti skirtumą(4:2), bet Lietuvai buvo negana! Likus 28,1 sek. dar kartą pasižymėjo A.Bosas. 5:2 ir Lietuvos rinktinės triumfas!

Tai buvo trečia lietuvių pergalė iš keturių galimų. Lietuva kartą suklupo tik prieš be pralaimėjimų žengiančią Lenkijos komandą, kuri kitose ketvirtadienį vykusiose rungtynėse 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) nugalėjo Kroatijos ledo ritulininkus (3/1) ir užsitikrino auksą bei patekimą į aukštesnį divizioną. Tuo tarpu trečiadienį lietuvių įveikta Didžiosios Britanijos komanda (2/2) 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) palaužė Olandiją (0/4).

Lemiamas rungtynes dėl sidabro medalių lietuviai šeštadienį žais su Kroatijos komanda.

Paskutinė turnyre likusi komanda iškris į žemesnį, antrą divizioną.