Lietuvos ledo ritulininkų viltį mače prieš Lenkiją „išvežė“ nestabilūs vartai

2014 04 21 22:41
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Vilniuje tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro kovos. Pirmadienį, antrąją čempionato dieną Lietuvos ledo ritulininkai susitiko su turnyro favorite laikoma Lenkijos komanda ir pralaimėjo varžovams po atkaklios kovos 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).

Rungtynės šeimininkams prasidėjo itin nesėkmingai. Jau trečią pirmojo kėlinio minutę lietuviai praleido įvartį. Kilus sumaiščiai Manto Armalio baudos aikštelėje, lenkai pasinaudojo galimybe ir išsiveržė į priekį po Leszeko Laszkiewczo įvarčio – 1:0.

Įpusėjus pirmam kėliniui lenkai pradėjo demonstruoti agresyvų ledo ritulį, tačiau Lietuvos komanda jiems nenusileido. Lietuviai stengėsi atlikti metimus iš kuo įvairesnių distancijų, tačiau tai nepadėjo. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus apie 7 minutėms, pavojingai atakavo Dainius Zubrus, tačiau Lenkijos vartų sargas išliko budrus.

Likus kiek daugiau negu trims minutėms ritulį į vartus nukreipė Paulius Gintautas, tačiau mačo arbitras įvarčio neįskaitė, nes sujudėjo vartai.

Antrame kėlinyje Lenkijos komanda išnaudojo pirmą kartą turėtą kiekybinę persvarą ir padvigubino savo pranašumą. Metimą nuo mėlynosios linijos 27-ąją minutę tiksliai atliko Krzysztofas Zapala, o M.Armalis nespėjo sureaguoti – 2:0.

Likus šešioms minutėms iki antro kėlinio pabaigus iš aikštės pašalinus net du lenkus, Lietuvos ledo ritulininkai gavo galimybę žaisti penki prieš tris. Šį dėkingą šansą išnaudojo Donatas Kumeliauskas, pelnęs savo antrą įvartį čempionate – 2:1.

Trečiajame kėlinyje dvikovos tempas kiek sumažėjo. Kiek patylėjusi, iki kėlinio pabaigos likus 13-ai minučių Lietuvos komanda užpuolė lenkus prie jų vartų, tačiau vėl pajudėjus vartams D.Zubrui ir jo komandos draugams nepavyko išlyginti rezultato.

Vos po kelių akimirkų savo šansą išnaudojo varžovai, po Grzegorzo Pasiuto įvarčio išsiveržę į priekį 3:1. Nors teisėjai ilgai tarėsi, galiausiai užskaitė šį metimą. Žaidimui kiek aprimus, Lietuvos rinktinė vėl sugebėjo nustebinti priešininkus, kai likus žaisti 1,19 sek. po Dariaus Pliskausko įvarčio šeimininkai sumažino atitrūkimą - 3:2. Artūras Katulis dar bandė pramušti varžovų vartus, bet lenkai nugalėjo.

Kitose pirmadienio rungtynėse britai rezultatu 4:1 nugalėjo rumunus, o kroatai 4:0 įveikė Nyderlandų rinktinę.

Primename, jog sekmadienį Lietuvos rinktinė žaidė su Nyderlandų komanda ir įveikė juos 4:0. Lenkai pirmoje dvikovoje net 7:0 sutriuškino rumunus. Antradienį rinktinės ilsėsis, o trečiadienį lietuviai išmėgins jėgas su Didžiosios Britanijos ledo ritulininkais.