Lietuvos moterų rankinio rinktinė nepateko į kitą 2015 m. pasaulio čempionato atrankos etapą

2014 11 30 13:37
Lietuvos rinktinė rankinis.lt nuotrauka

Lietuvos moterų rinktinė Čekijoje prasidėjusiame 2015 m. pasaulio čempionato atrankos turnyre pirmose rungtynėse susitiko su Azerbaidžano rinktine.

Tik rungtynių pradžioje lietuvės privertė pasiajudinti savo sirgalius, atsilikdamos nuo varžovių 2-5. Tačiau po trenerio Antano Skarbaliaus paimtos minutės pertraukėlės, reikalai pasitaisė. Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė jau pirmavo 15-10, o kėlinys laimėtas 23-15. Antrojo kėlinio pirmojoje pusėje Lietuvos rankininkės buvp įgyję 10 įvarčių persvarą, tačiau rungtynių pabaigą geriau sužaidė varžovės. Rungtynės laimėtos 35-29. Rezultatyviausiai lietuvių tarpe rungtyniavo Diana Šatkauskaitė, pelniusi 9 įvarčius, Laima Bernatavičiūtė įmetė 8 kartus, Audinga Kniubaitė atliko 7 sėkmingus metimus.

Lemiamose rungtynėse dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas antrąją rungtynių dieną lietuvės susitiko su Čekijos rinktine, kuri Azerbaidžano ekipą įveikė 38-26. Todėl Lietuvos rinktinei būtina buvo tik pergalė.

Rungtynių pradžioje Lietuvos komanda pradėjo susikaupusi: pirmauta 2-1, vėliau lygu 4-4, tačiau po to pasipylė klaidos ir atkarpa pralaimėta net 0-7. Nepadėjo ir trenerio paimta minutės pertraukėlė, varžovės vis tolo. Kėlinys pralaimėtas net 12-21. Prasid4jus antrajam kėliniui lietuvėms pavyko stabilizuoti žaidimą ir netgi sumažinti skirtumą 19-25, vėliau 25-30, 27-31. Tačiau rungtynes 33-27 laimėjo Čekijos rinktine, kuri ir pateko į kitą 2015 m. pasulio čempionato atrankos etapą. Lietuvos rinktinėje labiausiai pasižymėjo Laima Bernatavičiūtė, pelniusi 9 įvarčius, Dianos Šatkauskaitės sąskaitoje 6 taiklūs metimai, Daiva Būtėnaitė įmetė 4 kartus.

Lietuvos moterų rinktinė baigė pasirodymą atrankoje dėl patekimo į 2015 metų pasaulio čempionatą. Kitą rudenį rankininkės pradės atrankos varžybas į 2016 metų Europos čempionatą.