Lietuvos moterų rinktinė neatsilaikė prieš čekes

2007 10 02 0:00
Rinktinės kapitonė L.Brazdeikytė (kairėje) per rungtynes su čekėmis savo ekipoje buvo rezultatyviausia.
fibaeurope.com nuotrauka

Italijoje vykstančio Europos moterų krepšinio čempionato E grupėje Lietuvos krepšininkės, po dviejų kėlinukų pirmavusios 10 taškų, galiausiai turėjo pripažinti čempionės titulą ginančios Čekijos rinktinės pranašumą - 67:75 (24:19, 21:16, 11:21, 11:19).

13 taškų į čekių krepšį įmetė Lina Brazdeikytė, po 12 - Agnė Čiūdarienė ir Eglė Šulčiūtė, 11 - Sandra Valužytė, 8 - Rima Valentienė, 6 - Iveta Marčauskaitė, 5 - Ela Briedytė. Europos čempionų ekipoje sėkmingiausiai žaidė Eva Vitečkova ir

Marketa Mokrosova (po 13 tšk.), Petra Kulichova (10) bei Jana Vesela (9).

"Rungtynių pradžioje gerai puolėme ir gynėmės, tačiau negalėjome atkovoti kamuolių - varžovės aukštesnės už mūsiškes, - po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. - Apmaudu, kad po pertraukos nepavyko išlaikyti tokio žaidimo, kokį demonstravome rungtynėms prasidėjus."

Rinktinės kapitonė L.Brazdeikytė jam pritarė: "Rungtynes pradėjome gerai, tačiau vėliau ėmėme klysti. Čekijos rinktinė labai pajėgi ir ji taškais paverčia kiekvieną klaidą. Ketvirto kėlinio pradžioje jos atitrūko, ir mes jų nepavijome."

Pirmą pralaimėjimą E grupėje patyrė Belgijos rinktinė, ji 66:69 (18:11, 10:15, 16:26, 22:15) nusileido vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusiai Latvijos ekipai.

27 taškus nugalėtojoms pelnė Anetė Jekabsonė-Zogota, 15 - Lienė Jansonė, 14 - Gunta Baško. Iš belgių, taip pat žaisiančių ketvirtfinalyje, sėkmingiausiai žaidė Ann Wauters (30 tšk.), Kathy Wambe ir Anke De Mondt (po 8). Grupės varžybas Lietuvos krepšininkės šiandien baigs maču su Turkijos komanda, kuri sekmadienį 76:63 įveikė Vokietijos ekipą.