Lietuvos moterys žygiuoja pergalingai

2011 06 20 0:00
Rinktinės kapitonė S.Linkevičienė (kairėje) pasiaukojamai kovojo ir su turkėmis, ir su favoritėmis Rusijos krepšininkėmis.

Pažadus kuo geriau pasirodyti Europos čempionate Lietuvos moterų krepšinio rinktinė įgyvendina ne žodžiais, o darbais. Algirdo Paulausko treniruojamos šalies krepšininkės Senojo žemyno pirmenybes Lenkijoje pradėjo dviem įspūdingomis pergalėmis.

Per A grupės varžybas Bydgoščiuje lietuvės šeštadienį 64:58 įveikė turkes, o vakar 76:64 parklupdė ir praėjusių pirmenybių sidabro medalininkes ruses. Iškovojusios dvi pergales mūsų merginos užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į antrą etapą. Šiandien 13.30 val. lietuvės paskutines grupės rungtynes žais su autsaiderėmis slovakėmis.

Nutraukė nesėkmių seriją

"Rusės yra vienos čempionato favoričių. Jos surinko pajėgiausią įmanomą komandos sudėtį", - prieš vakarykštę dvikovą kalbėjo Lietuvos rinktinės vidurio puolėja Gintarė Petronytė.

Iki šiol Lietuva su Rusija žaidė 8 oficialias rungtynes ir laimėjo tik kartą. Rusėms buvo pralaimėta trijuose iš eilės praėjusiuose žemyno čempionatuose. Vakar mūsų merginoms pavyko nutraukti šią seriją.

Mūsų krepšininkės nepalūžo, kai Rusijos rinktinė susitikimo pradžioje pirmavo 9:3, nesutriko ir antrojo kėlinio pabaigoje, kai favoritės laimėjo atkarpą 10:0 ir įgijo 7 taškų persvarą (35:28). Puikiai žaidusios Eglė Šulčiūtė (20 taškų), Aušra Bimbaitė (20) ir Sandra Linkevičienė (19) trečiame kėlinyje padėjo savo rinktinei pabėgti 8 taškais (53:45). Nors įpusėjus ketvirtam kėliniui mūsiškių pranašumas siekė tik tašką (61:60), lietuvės spurtavo 8:2 (69:62), o per paskutines porą minučių neleistinai stabdytos taikliais baudų metimais įtvirtino reikšmingą pergalę - 76:64.

Rusijos krepšininkės pataikė tik 15 baudų metimų iš 32 (47 proc.). Rusėms tai buvo pirmasis pralaimėjimas čempionate. Pirmą varžybų dieną jos sunkiai 68:66 įveikė Slovakijos atstoves.

Turkės stovėjo vietoje

Šeštadienį, pirmą čempionato dieną, lietuvės 64:58 šventė pergalę prieš Turkijos krepšininkes. Užtikrintai rungtynes pradėjusi mūsų ekipa trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo 17 taškų (39:22), tačiau tuomet varžovės pradėjo grėsmingai artėti. Likus žaisti 20 sekundžių iš solidžios persvaros liko tik 4 taškai (62:58), bet Lietuvos krepšininkės nesutriko: abu baudos metimus pataikė G.Petronytė, turkės sužingsniavo ir abejonių dėl nugalėtojų nebeliko.

Mūsų ekipoje rezultatyviausiai žaidė prieš Europos čempionatą dėl nugaros traumos visa jėga negalėjusi sportuoti G.Petronytė. Aukštaūgė pelnė 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Jai puikiai talkino 11 taškų surinkusi ir 8 kamuolius atkovojusi kapitonė S.Linkevičienė.

"Europos čempionatuose pirmos rungtynės visuomet būna sunkios. Tačiau merginos žaidė gerai", - patenkintas buvo A.Paulauskas.

Turkijos rinktinės strategas nerado atsakymo, kodėl jo auklėtinės atrodė taip prastai: "Lietuvės susitikimą pradėjo labai gerai, o mes stovėjome vietoje. Nežinau, kodėl taip atsitiko."

A grupė

Lietuva - Turkija 64:58 (19:12, 18:10 14:16, 13:20). Lietuva: G.Petronytė 15 tšk. (6 atk. kam.), S.Linkevičienė 11 (8 atk. kam.), A.Bimbaitė 10, A.Abromaitė 9, R.Valentienė ir E.Šulčiūtė po 6, M.Solopova 5, G.Paugaitė 2; Turkija: S.Ivegin 15, N.Yilmaz 12.

Lietuva - Rusija 76:64 (16:16, 14:19, 26:17, 20:12). Lietuva: E.Šulčiūtė (8 atk. kam.) ir A.Bimbaitė (6 atk. kam.) - po 20, S.Linkevičienė 19 (5 rez. perd.), R.Valentienė 6, M.Solopova 4, A.Abromaitė 3, G.Petronytė ir G.Paugaitė (3 blk.) po 2; Rusija: M.Stepanova 17 (13 atk. kam.), O.Artešina 12, L.Sapova 10.

Rusija - Slovakija 68:66 (12:15, 17:19, 23:17, 16:15).

Turkija - Slovakija 76:60 (21:18, 17:14, 24:9, 14:19).

B grupė: Baltarusija - Didžioji Britanija 55:40, Čekija - Izraelis 72:56, Izraelis - Baltarusija 41:68.

C grupė: Ispanija - Vokietija 79:69, Lenkija - Juodkalnija 53:70, Juodkalnija - Ispanija 66:57, Vokietija - Lenkija 60:75.

D grupė: Graikija - Latvija 67:57, Prancūzija - Kroatija 86:40, Kroatija - Graikija 65:63.