Lietuvos olimpietė A. Sereikaitė startuoja Kinijoje

2014 12 13 17:45
Agnė Sereikaitė (viduryje). Virginijos Ogulevičienės nuotrauka

Greitojo čiuožimo trumpajame take Pasaulio taurės varžybų trečiame etape Šanchajuje (Kinija) Agnė Sereikaitė siekia medalio 500 m distancijoje.

Šeštadienį lietuvė liko be apdovanojimo. Sekmadienį ji dar sykį kovos dėl medalio tame pačiame nuotolyje .

Pagal varžybų reglamentą sportininkės turėjo pasirinkti, kurioje iš dviejų distancijų norėtų dalyvauti šeštadienį - 500 m ar 1000 m – ir kurioje sekmadienį - 500 m ar 1500 metrų. Agnė abi dienas pasirinko trumpiausią distanciją - 500 metrų.

Penktadienį vyko parengiamieji čiuožimai, ten A. Sereikaitė užtikrintai pateko į šeštadienio ir sekmadienio ketvirtfinalius (500 m).

Pasak trenerės Virginijos Ogulevičienės, kuri į Kiniją vyko kartu su A. Sereikaite, šiandien ketvirtfinalyje Agnė neatrodė taip užtikrintai kaip per atranką ir savo čiuožime finišavo paskutinė, ketvirta (į pusfinalį pateko tik pirma ir antra finišavusios sportininkės). Bendrojoje įskaitoje lietuvė užėmė penkioliktąją vietą. Aukso medalį iškovojo varžybų šeimininkė kinė Kexin Fan, sidabro - čiuožėja iš Kanados Marianne St-Gelais, bronzos - korejietė Alang Kim.

Sekmadienį A. Sereikaitė Šanchajuje dar sykį startuos ketvirtfinalyje 500 m distancijoje ir bandys pasirodyti geriau nei šiandien.

Kad ir kaip baigtųsi šis etapas, pirmadienį Agnė su trenere V. Ogulevičiene keliaus į Seulą (Pietų Korėja), kur kitą savaitgalį rengiamas Pasaulio taurės varžybų ketvirtas etapas.

Primename, jog šiemet Sočio (Rusija) žiemos olimpinėse žaidynėse A. Sereikaitė užėmė 16 vietą – aukščiausią iš visų ten startavusių Lietuvos sportininkų.