Lietuvos olimpinė viltis įsibėgėja

2010 11 30 0:00
Netaiklūs šūviai D.Rasimovičiūtę atitolino nuo lyderių.
Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

Sekmadienį Norvegijoje baigėsi Europos biatlono taurės (IBU-Cup) varžybų pirmasis etapas. Po jo didžioji Lietuvos viltis 2014 metų Sočio olimpiadoje Diana Rasimovičiūtė bendrojoje įskaitoje žengia septyniolikta.

Antrąją varžybų dieną D.Rasimovičiūtė moterų 7,5 km sprinto lenktynėse užėmė 19 vietą ir iškovojo dar 22 įskaitinius taškus. Lietuvos biatlonininkę antrą dieną iš eilės pristabdė netaiklūs šūviai, po kurių sekmadienį jai teko sukti net 5 baudos ratus. Distancijoje sugaišusi 23:49,0, Diana net 1:56,3 pralaimėjo tik sykį nepataikiusiai ir pirmąją pergalę šį sezoną iškovojusiai rusei Anastasijai Kalinai (21:52,7). Tik 2,9 sek. nuo etapo nugalėtojos atsilikusi antrąją vietą užvakar užėmė be klaidų šaudžiusi norvegė Bente Landheim. Trečia liko sezono lyderė rusė Uljana Denisova (atsiliko 6,7 sek.; 1 baudos ratas).

Pirmąją varžybų dieną, Diana 7,5 km sprinto lenktynėse užėmė 24 vietą ir iškovojo 17 įskaitinių taškų. Keturis kartus suklydusi šaudykloje šeštadienį trasoje ji sugaišo 24:22,9 ir nuo etapą laimėjusios rusės U.Denisovos (22:11,3) atsiliko 2:11,6.

Kitos Lietuvos sportininkės - Aliona Sosunova, Natalija Kočergina ir Marija Kaznačenko - abi dienas pasirodė itin kukliai. Iš jų aukščiausią vietą tarp daugiau nei 70 dalyvių užėmė A.Sosunova, šeštadienį finišavusi 44-a.

Po Europos taurės pirmojo etapo visas prizines vietas užima Rusijos atstovės: pirmauja U.Denisova (108 tšk.), antra - A.Kalina (87), trečia - Jevgenija Sedova (86). Lietuvė D.Rasimovičiūtė (39) - septyniolikta.

Lietuvos vyrai ir antrąją dieną liko be įskaitinių taškų. Aukščiausiai pakilęs Karolis Dombrovskis 10 km sprinto lenktynėse dusyk suklydo šaudykloje ir, trasoje sugaišęs 31:24,9, užėmė 52 poziciją. Nuo vieną baudos ratą sukusio ir pirmą pergalę šį sezoną iškovojusio latvio Ilmaro Bricio (28:10,4) lietuvis atsiliko 3:14,5. Tomas Kaukėnas užvakar finišavo 66-as, Karolis Zlatkauskas - 77-as, Aleksandras Lavrinovičius - 78-as, Ruslanas Nikitinas liko 94-as tarp 101 finišavusiojo (startavo 106 biatlonininkai).