Lietuvos penkiakovininkės įveikė atranką

2014 07 11 13:49
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė LŽ archyvo nuotrauka

Vengrijoje surengtame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate visos keturios Lietuvos atstovės pateko į finalą.

Olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė A grupėje ir bendrojoje įskaitoje užėmė 4 vietą (1016 tšk.). Toje pačioje grupėje startavusi Gintarė Venčkauskaitė (976 tšk.) užėmė 17 vietą, o bendrojoje įskaitoje ji buvo 32-a. B grupėje Lina Batulevičiūtė (992 tšk.) užėmė 10 poziciją, bendrojoje įskaitoje - 24-ąją. Toje pačioje grupėje Karolina Gužauskaitė (960 tšk.) buvo septyniolikta ir taip pat pateko tarp 36 finalininkių – bendrojoje įskaitoje lietuvės rezultatas buvo 35-as. Moterų atrankos varžybose geriausias rezultatas buvo A grupėje startavusios prancūzės Elodie Clouvel (1041 tšk.).

Šeštadienį moterys stos į kovą dėl čempionės titulo. Tad L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turės puikią progą papildyti savo trofėjų kolekciją, nes iki šiol ji nėra laimėjusi Europos čempionato. Tokiose varžybose geriausiai Laura pasirodė 2008 metais, tapdama Senojo žemyno vicečempione.

Šiandien, penktadienį, vyksta vyrų atrankos varžybos, kuriose dalyvauja du lietuviai - pasaulio čempionas Justinas Kinderis ir Lukas Kontrimavičius. Abu startuoja A grupėje. Pirmojoje - fechtavimo – rungtyje J. Kinderis, kartu su Denysu Pavliuku iš Ukrainos ir rusu Aleksandru Lesunu surinko po 250 tšk. ir pirmauja grupėje. L. Kontrimavičius fectuodamas užėmė 19 vietą (194 tšk.).