Lietuvos plaukikai medalių neiškovojo

2012 11 26 8:06
Aštuoniolikmetė J.Ščerbinskaitė Šartre pagerino du Lietuvos rekordus. /LPF nuotrauka

Prancūzijoje pasibaigusiame Europos plaukimo (25 m ilgio baseine) čempionate nė vienas mūsų krašto plaukikų nepateko į finalą, tačiau nudžiugino jaunoji Jūratė Ščerbinskaitė, kuri net dviejose rungtyse pagerino Lietuvos rekordus.

Europos plaukimo čempionate Šartre dalyvavo 425 plaukikai (242 vyrai ir 183 moterys) iš 35 šalių. Lietuvai atstovavo 4 jauni perspektyvūs plaukikai ir patyręs Giedrius Titenis.

Vakar plaukdama 200 m laisvuoju stiliumi J.Ščerbinskaitė distanciją įveikė per 1:59,98 ir pasiekė Lietuvos rekordą (ankstesnį pagerino 0,45 sek.). Bendrojoje įskaitoje Jūratė užėmė 20 poziciją tarp 37 dalyvių. Nuo geriausią rezultatą (1:53,92) kvalifikacinėse varžybose pasiekusios prancūzės Camille Muffat lietuvė atsiliko 6,06 sek.

Tai jau antras 18-metės plaukikės pasiektas Lietuvos rekordas šiose varžybose. Pirmasis užfiksuotas šeštadienį 400 m laisvuoju stiliumi rungties varžybose - 4:12,43 (ankstesnis J.Ščerbinskaitei priklausęs šalies rekordas - 4:17,98). Lietuvė užėmė 16 vietą tarp 24 plaukikių. Beje, talentingoji J.Ščerbinskaitė treniruojasi kartu su olimpine čempione Rūta Meilutyte pas trenerį Jonathaną Ruddą Plimute (Anglija).

Šeštadienį varžybų šeimininkė Londono olimpinė čempionė Camille Muffat 400 m laisvuoju stiliumi distanciją finale nuplaukė per 3:54,85, iškovojo aukso medalį ir pasiekė pasaulio rekordą 25 m ilgio baseine. Iki šeštadienio pasaulio bei Senojo žemyno rekordas (3:54,92) nuo 2009 metų rugpjūčio priklausė britei Joanne Jackson.

Vakar nė vienas iš trijų Lietuvos atstovų nepateko į vyrų 200 m krūtine pusfinalį. Sėmingiausiai kvalifikacinėse varžybose pasirodė JAV studijuojantis 20 metų Igoris Kozlovskis (2:10,09), jis pasiekė asmeninį rekordą ir bendrojoje įskaitoje užėmė septynioliktąją vietą tarp 34 dalyvių. G.Titenis (2:10,64) finišavo devynioliktas, Marius Mikalauskas (2:13,92 - asmeninis rekordas) užėmė 28 poziciją.

23 metų G.Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas - 2:07,65.

Vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje 17-metis Danas Rapšys (1:49,03) buvo 37-as tarp 57 dalyvių, jis pasiekė asmeninį rekordą.