LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Lietuvos pora reabilitavosi, bet kelialapio nepelnė

2017 03 30 14:28
Godai su Nikita pavyko reabilituotis po nesėkmingo šių metų Europos čempionato.Reuters/Scanpix nuotrauka

Pirmoji 2017 metų pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato Helsinkyje diena buvo kupina netikėtumų ir neįtikėtinai aukšto lygio pasirodymų.

Dieną, prasidėjusią moterų varžybomis, vainikavo stipriausių sportinių porų pasirodymai. Kaip ir manyta, porų varžybos pateikė nemažai staigmenų.

Kaip ir prognozuota, moterų varžybose po trumposios programos įtikinamai pirmauja Europos ir pasaulio čempionė septyniolikmetė rusė Jevgenija Medvedeva.AFP/Scanpix nuotrauka

Dviejų pastarųjų planetos čempionatų nugalėtojai kanadiečiai Meagan Duhamel ir Ericas Radfordas po pirmosios varžybų dienos yra tik septinti (72,67 balo).

Porų varžybose lyderiais tapo Kinijos čiuožėjai 21-erių Sui Wenjing Sui ir 24-erių Hanas Congas, surinkę 81,23 taško. Iki šiol jiems nė sykio nebuvo pavykę tapti stipriausiais planetoje: pernai ir užpernai pasaulio pirmenybėse jie iškovojo sidabro medalius. Tačiau šiemet jie savo meistriškumą įrodė antrus metus iš eilės laimėdami Keturių kontinentų turnyre.

Antrąją vietą po trumpojo šokio užima Vokietijos pora – 33 metų Aliona Savčenko ir 28-erių Bruno Massot. Jie už šokį gavo 79,84 balo. Ši pora šių metų Europos čempionate pelnė sidabro medalius. Aliona 2014 metais yra tapusi pasaulio čempione, bet tąsyk jos partneris buvo Robinas Szolkowy. Įdomu, jog tose pat 2014-ųjų planetos pirmenybėse dabartinis jos partneris B. Massot tąkart atstovavo Prancūzijai ir čiuožė su partnere Daria Popova. Tąkart pora liko penkiolikta.

Trečiąją vietą Helsinkyje po privalomosios programos užima šiemet Europoje triumfavę Rusijos atstovai – 22 metų Jevgenija Tarasova ir 24-erių Vladimiras Morozovas. Teisėjai jiems skyrė 79,37 balo.

Poros kovoja ne tik dėl planetos pirmenybių titulo, tačiau ir dėl kelialapių į 2018 metų žiemos olimpines žaidynes. Helsinkyje garbingai dalyvavo ir Lietuvos atstovai – 17-metė Goda Butkutė ir 25-erių Nikita Jermolajevas. Jie po atliktos trumposios programos aplenkė 6 poras ir užėmė 22 vietą (pernai ši pora pasaulio čempionate buvo septyniolikta). Lietuvos atstovai surinko 52,49 balo, o šios poros rekordas yra 54,06 taško.

Porų varžybose lyderiais tapo Kinijos čiuožėjai 21-erių Sui Wenjing Sui ir 24-erių Hanas Congas, kuriems iki šiol nė sykio nebuvo pavykę tapti stipriausiais planetoje.AFP/Scanpix nuotrauka

Goda su Nikita aplenkė sportininkus iš Bulgarijos, Vengrijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Šveicarijos. Finalo nepasiekė net stipriausia amerikiečių pora – JAV čempionai Haven Denny ir Brandonas Frazieras.

Nors šiemet mūsų porai į planetos čempionato finalą patekti nepavyko, jų pasirodymu liko patenkinti ir treneriai, ir Lietuvos čiuožimo federacija. Mūsiškiams pavyko reabilituotis po nesėkmingo Europos čempionato ir aplenkti poras, kurios buvo aukštesnėse vietose šių metų Europos čempionate.

Iš viso porų varžybose dalyvavo 28 poros, į finalą pateko 16.

Visos į finalą patekusios poros taip pat iškovojo kelialapius į kitų metų Pjongčango žiemos olimpines žaidynes. G. Butkutė ir N. Jermolajevas dėl likusių olimpinių kelialapių dar galės kovoti rugsėjo 25–28 dienomis Oberstdorfe (Vokietija) vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre.

Pasaulio čempionato Suomijos sostinėje moterų varžybose kovas pradėjo 37 sportininkės, į finalą pateko 24. Kaip ir prognozuota, po trumposios programos įtikinamai (surinko 79,01 balo) pirmauja Europos ir pasaulio čempionė septyniolikmetė rusė Jevgenija Medvedeva. Antrąją ir trečiąją vietas užima Kanados sportininkės 21-erių Kaetlyn Osmond (75,98 balo) ir aštuoniolikmetė Gabrielle Daleman (72,19).