Lietuvos rankininkai po atkaklios kovos nusileido Baltarusijai

2014 11 02 18:43
Lietuvos rankinio federacijos nuotrauka

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, treniruojama naujojo vyr. trenerio Artūro Juškėno, „Šiaulių“ arenoje atrankos į 2016 m. Europos čempionato I etapo rungtynėse po labai atkaklios kovos paskutinėmis dvikovos akimirkomis rezultatu 28:30 (13:13) nusileido Baltarusijos rinktinei.

Lietuviai 8 dvikovos minutę po Aideno Malašinsko įvarčio pirmavo 6:4, o 18 rungtynių minutę po dviejų iš eilės greitų atakų lietuvaičių pranašumas buvo minimalus 10:9. Nuo tos akimirkos virė įvartis į įvartį kova.

Antrajame kėlinyje dažniau 1-2 įvarčiais priekyje svečiai, tačiau iki dvikovos pabaigos likus 5 minutėms rezultatą išlygino Rolandas Bernatonis – 27:27.

Visgi, paskutines dvikovos akimirkas baltarusiai sužaidė sėkmingiau ir iškovojo pergalę.

Priminsime, kad praėjusį ketvirtadienį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Danijoje atranką į 2016 m. Europos čempionato I etapo varžybas pradėjo pralaimėjimu. Lietuviai rezultatu 21:31 (8:16) nusileido pasaulio vicečempionams, 2008 ir 2012 metų Europos čempionams Danijos rankininkams.

Kitų metų balandžio mėnesį laukia rungtynės su paskutine mūsų grupės dalyve - Bosnija ir Hercegovina. Lietuvos rinktinė yra viena iš 28 komandų, kovojanti dėl 15 kelialapių į 2016 Europos čempionatą, kuris vyks 2016 metų sausį penkiuose Lenkijos miestuose.

Iš viso komandos yra suskirstytos į 7 grupes. Teisę žaisti Lenkijoje iškovos po dvi stipriausias kiekvienos grupės komandas bei geriausia ekipa tarp užimsiančių trečiąją vietą.

Danijos rinktinė yra neabejotina grupės favoritė. Baltarusija yra tris kartus žaidusi Europos čempionate, o šiemet ten užėmė 12 vietą. Bosnija ir Hercegovina iki šiol nėra žaidusi aukščiausio lygio rankinio pirmenybėse, bet šiemet iškopė į 2015 metų pasaulio čempionatą, kuris vyks sausį Katare.