Lietuvos rankininkės nusileido norvegėms

2015 10 11 16:26
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Antrosios Lietuvos moterų rankinio rinktinės 2016m. Europos čempionato atrankos pirmos grupės rungtynės su Norvegijos rankininkėmis teikė mažai vilčių po jų lengvos pergalės prieš Baltarusijos rinktinę 35:24(19:13) ir mūsiškių pralaimėjimo rumunėms 20:29(10:16).

Vis tik ruseno viltis, kad lietuvaitės garbingai pasipriešins Kauno sporto halės žiūrovų akivaizdoje Olimpinėms, pasaulio ir šešiskart Europos čempionėms Skandinavijos sportininkėms.

Ir tai padaryti pavyko.

Mūsiškės drąsiai kovėsi su galingomis ir tituluotomis priešininkėms ir pralaimėjo tik 21:28(9:13).

Reikia pasakyti, kad ryškesnį pranašumą Norvegijos rankininkės įgijo tik antrojo kėlinio pabaigoje, po jų trenerio Thorir Hergeirssono paimtos minutės pertraukėlės, kuomet jos pirmavo vos 20:18.

Nuo tada Lietuvos reprezentantės įkrito į gan nemažą žaidybinę duobę ir niekaip negalėjo pelnyti įvarčių, o varžovės smaginosi taiklias metimais.

Kai lietuvaitės atsigavo jau varžovės buvo saugiai nutolusios ir laimėjo rezultatu septyniais įvarčiais.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė Laima Bernatavičiūtė 6 įvarčius, Diana Šatkauskaitė ir Brigita Ivanauskaitė po 5, Gabija Vidūnaitė ir Audinga Kniubaitė po 2, Simona Kazlauskaitė 1.

Norvegijos komandoje taiklumu išsiskyrė šios rankininkės Nora Mork (5įv.), Camilla Herrem ir Amanda Kurtovič (po 4įv.),Stine Bredal Oftedal (3įv.), Molid Mari Kristine Sobstad, Linn Jorum Sulland, Betina Riegelhut ir Sanna Charlote Solberg (po 2įv.), Veronica Kristiansen, Heidi Loke, Stine Skogrand, Pernilie Bjorseth Wibe (po 1įv.)

Geriausiomis rungtynių žaidėjomis buvo pripažintos Lietuvos rinktinės vartininkė Kristina Kvedarienė ir Norvegijos krašto puolėja Camilla Herrem.

Į tolimesnį etapą iškops po dvi geriausias grupių komandas.