Lietuvos rankų lenkikams – septyni aukso medaliai

2014 09 22 15:54
mightyvirtual.com nuotrauka

Vilniuje organizuotas trisdešimt šeštasis pasaulio rankų lenkimo čempionatas šeimininkams neapkarto – iškovoti net septyni aukso medaliai.

Savaitgalį antrą aukso medalį dešiniosios rankos lenkimu iškovojo Lietuvos rinktinės lyderė Eglė Vaitkutė (per 80 kg). Ji finale įveikė rusę Aliną Samotovą. O pirmąjį aukso medalį E. Vaitkutė penktadienį pelnė kairiosios rankos lenkimų finale – tą dieną lietuvė šventė pergalę prieš Kazachstano atstovę Antoniną Lisyskają.

Du aukso medalius Lietuvai iškovojo ir Santana Venckevičiūtė (70 kg). Po vieną tauriausio metalo medalį pelnė ir trys mūsų veteranai (40 metų ir daugiau) - Aleksandras Pancerovas, Kęstutis Tarnauskas ir Vygintas Bubnys.

Komandinėje įskaitoje daugiausia apdovanojimų iškovojo Rusijos sportininkai (26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai). Antrąją vietą užėmė Ukraina (11, 10, 15), trečiąją - Kazachstano sportininkai (12, 12, 8). Lietuviai ( 7, 1, 3) komandinėje įskaitoje stojo į aštuntąją poziciją.

Iš viso planetos pirmenybėse dalyvavo beveik tūkstantis sportininkų iš 46 valstybių.