Lietuvos rinktinė - viršijo savo galimybes

2006 09 23 0:00
Lietuvos krepšininkės atsirevanšavo ispanėms už anksčiau patirtą pralaimėjimą.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas tvirtina, kad jo auklėtinės pasaulio čempionate pasiekė puikų rezultatą

Įvykdžiusi Lietuvos krepšinio federacijos iškeltą tikslą patekti tarp 8 stipriausių pasaulio komandų Lietuvos krepšinio rinktinė nesustojo. Kovos dėl 5-8 vietų pusfinalyje lietuvės 80:71 nugalėjo Ispaniją ir atsirevanšavo jai už nesėkmę per aštuntfinalio etapo rungtynes. Vakar vėlai vakare Lietuvos rinktinė per mačą dėl 5 vietos vietos kovojo su Prancūzijos nacionaline komanda, kuri ketvirtadienį po pratęsimo 79:78 palaužė Čekijos ekipą.

Palaužė mačo pabaigoje

"Dabar jaučiame psichologinį komfortą. Mūsų niekas neslegia. Su Ispanija šiame čempionate žaidėme antrą kartą, o komandai du kartus nugalėti tą patį varžovą yra sunku. Pirmąjį mačą pralaimėjome, todėl labai troškome atsirevanšuoti. Labai norėjome pakliūti į geriausiųjų šešetuką", - po pergalės prieš Ispaniją sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas.

Lietuvės mače su ispanėmis pirmavo beveik visą laiką, tačiau varžovės joms nuolat lipo ant kulnų. Lemiamą persvarą Lietuvos rinktinė įgijo ketvirtajame kėlinyje, kuomet po puikiai žaidusios Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės baudos metimų bei Agnės Čiūdarienės dvitaškio padidino pranašumą iki 5 taškų (61:56). Komandoms apsikeitus sėkmingais antpuoliais, Lina Brazdeikytė dar dviem baudos metimais padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki 68:61. Tašką rungtynėse padėjo Štreimikytė-Virbickienė, pakartojusi netaiklų komandos draugės metimą ir privertusi ispanes pažeisti taisykles. Tris taškus vienos atakos metus pelniusi lietuvė padidino pranašumą iki 9 taškų (76:67) ir mačo baigtis tapo aiški. Ispanės dar bandė gelbėtis prasižengdamos, tačiau lietuvaitės neklydo.

"Turint omenyje, kad į Braziliją mes atsivežėme 12 žaidėjų, o dvi jų - jaunos, dar dvi - traumuotos, mes jau viršijome savo galimybes", - pareiškė Paulauskas, pripažinęs, kad mačas su ispanėmis buvo vienas geriausių jo auklėtinėms Brazilijoje. Jis šias rungtynes palygino su pirmosiomis čempionate - prieš Kanados rinktinę.

"Manau, kad jėgų rungtynėms su Prancūzija turėjo likti, tačiau norint kovoti dėl pergalės teks verstis turbūt šešiomis žaidėjomis. Sieksime laimėti", - prieš paskutines komandos rungtynes pasaulio čempionate tikino Paulauskas.

Nutrūko įspūdinga serija

Šiandien pasaulio čempionato finale susitiks Rusijos ir Australijos rinktinės. Permainingai pirmenybėse rungtyniavusios Rusijos krepšininkės pusfinalyje pateikė didžiausią turnyro staigmeną, 75:68 įveikdamos pastarųjų dviejų čempionatų nugalėtoją JAV komandą. Atsirevanšavusi už nesėkmę rezultatu 80:90 grupės varžybose Rusijos rinktinė nutraukė įspūdingą JAV ekipos 50-ties pergalių seriją olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionatuose.

Pirmą kartą į pasaulio pirmenybių finalą iškopusi Australijos rinktinė pusfinalyje 88:76 nugalėjo čempionato šeimininkes Brazilijos krepšininkes.

Rungtynių statistika

Dėl 5-8 vietų

ISPANIJA - LIETUVA 71:80. Kėliniai: 11:12, 19:18, 14:19, 27:31. Lietuva: Štreimikytė-Virbickienė 23 (13 atk. k.), Valužytė 17, Brazdeikytė 16, Čiūdarienė 10, Razmaitė 6, Bimbaitė 5, Valentienė 3. Taiklumas: dvitaškiai 19/43 (44) ir 25/53 (47), tritaškiai 5/19 (26) ir 2/14 (14), baudos 18/23 (78) ir 24/33 (73). Atkovoti kamuoliai 33 ir 45, rezultatyvūs perdavimai 14 ir 9, perimti kamuoliai 4 ir 5, klaidos 10 ir 9, blokuoti metimai 0 ir 3. ČEKIJA - PRANCŪZIJA 78:79 (po pratęsimo).