Lietuvos šachmatininkai pluša Trumsėje

2014 08 06 15:30
Trumsėje olimpiados partijas stebi ilgametis pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas (šalia - jo dukrelė Aida). Chess24.com nuotraukos

Norvegijos Trumsės mieste organizuotoje 41-ojoje šachmatų olimpiadoje Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės po keturių turų užima 33-iąsias vietas.

Vyrų rinktinė - Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas 2606), šalies čempionas Šarūnas Šulskis (2544), Emilis Pileckis (2447), Tomas Laurušas (2435) ir Mindaugas Beinoras (2402) - po 4 ratų surinko 6 taškus iš 8 galimų ir tarp 177 komandų užima 33 vietą. Lietuviai 4:0 nugalėjo San Mariną, 1,5:2,5 pralaimėjo Latvijai, 3:1 įveikė Alžyrą ir 4:0 laimėjo prieš Trinidadą ir Tobagą. Vyrų turnyre kol kas yra trys lyderės - po 8 taškus surinkusios Azerbaidžano, Bulgarijos ir Serbijos rinktinės.

60-metė Gloria Sukhu iš Fidži - viena vyriausių šachmatų olimpiados dalyvių.

Lietuvos moterų rinktinė - Deimantė Daulytė (2386), Salomėja Zaksaitė (2170), Laima Domarkaitė (2160), Dominyka Batkovskytė (2117) ir Giedrė Vanagaitė (2032) - irgi turi 6 taškus iš 8 galimų ir tarp 136 komandų žengia 33-čia. Mūsų šachmatininkės 3,5:0,5 nugalėjo Trinidadą ir Tobagą, 1,5:2,5 neatsilaikė prieš Austriją, 3,5:0,5 įveikė Naujają Zelandiją ir 2,5:1,5 laimėjo prieš Bosnijos ir Hercegovinos atstoves. Moterų turnyre pirmauja penkios komandos - po 8 taškus turinčios Kinija, Indonezija, Vengrija, Rusija ir Iranas.

Penkto turo varžybose Lietuvos vyrų komandos varžovė - Irano rinktinė, o mūsų moterys sėdo prie vienos lentos su Armėnijos šachmatininkėmis.

Šachmatų olimpiados prizininkai paaiškės po 11 turų rugpjūčio 14 dieną.

Dar nesibaigus olimpiadai, rugpjūčio 12 dieną, Trumsėje bus surengti Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidento rinkimai. Į FIDE vadovo postą pretenduoja du kandidatai - demokratinei Rusijai atstovaujantis ilgametis pasaulio šachmatų čempionas (1985-2000 m.) 51 metų Garis Kasparovas (Rusija) ir Kremliaus žmogumi laikomas dabartinis FIDE prezidentas 52-ejų Kirsanas Iliumžinovas, šiai organizacijai vadovaujantis jau devyniolika metų.