Lietuvos sklandytojai pasipuošė sidabru

2009 08 10 0:00
Dviviečių sklandytuvų klasėje V.Sabeckis (kairėje) ir V.Kukčikaitis 307 taškais nusileido čempionams lenkams.

Prienų rajone įsikūrusiame Pociūnų aerodrome šeštadienį pasibaigusiame XV Europos sklandymo čempionate sidabro medalius dviviečių sklandytuvų klasėje iškovojo Vytauto Sabeckio ir Viktoro Kukčikaičio ekipažas.

Lietuvos duetas surinko 11 519 taškų ir per trylika varžybų dienų vos 307 taškais nusileido nugalėtojais tapusiems Lenkijos sklandytojams Januszui Centkai ir Marekui Szumskiui.

"Baigiantis čempionatui buvome surinkę tiek taškų, kad žemiau nukristi beveik ir negalėjome, - LŽ vakar sakė sidabro medalininkas, Lietuvos sklandymo sporto federacijos (LSSF) prezidentas V.Sabeckis. - O iškovoti aukso medalio nepavyko. Čempionu tapęs lenkas J.Centka - penkiskart pasaulio čempionas įvairiose klasėse, o kiek kartų tapo prizininkų - sunku ir suskaičiuoti. Priešininkas labai patyręs ir stiprus. Pagal taškus, nedarant smulkių klaidų, galima buvo iškovoti, tačiau atsilikome 300 taškų. Antrąja vieta esame patenkinti."

Bronzą dviviečių sklandytuvų klasėje iškovojo Švedijos šeima Ronny's ir Gunilla Lindellai (11 128 tšk.), o ketvirtojoje pozicijoje liko lietuviai Gintautas Butnoris ir Vytautas Rasimavičius (10 898 tšk.). Penktąją vietą šioje klasėje tarp 15 dalyvių užėmė Gintaro Drevinsko ir Lino Miežlaiškio (10 732 tšk.) duetas, laimėjęs šeštadienį vykusio tryliktojo etapo varžybas.

Standartinėje klasėje šeštadienį geriausiai sekėsi Dariui Liaugaudui, pasaulinėje sklandytuvų klasėje pirmavo prancūzas Jeremie's Badaroux'as, o klubinėje klasėje - jo komandos draugas Chistianas Mallickas.

Europos čempionu pasaulinėje klasėje tapo lenkas Jedrzejus Sklodowskis, klubinėje klasėje - olandas Rene de Dreu, o standartinėje klasėje - vokietis Mario Kiesslingas.

Klubinėje klasėje Vladas Motuza užėmė penktąją vietą, o jo komandos draugas Kęstutis Miliūnas toje pačioje klasėje liko keturioliktas.

Standartinėje klasėje galutinėje įskaitoje Darius Liaugaudas užėmė dešimtąją vietą, o Mindaugas Žaliukas - devynioliktąją.

Pasaulinėje sklandytuvų klasėje Donatas Povilionis čempionatą baigė šeštas, o jo komandos draugai Romualdas Konteikis ir Kęstutis Jurkštas užėmė atitinkamai aštuntąją ir devintąją vietas.

Pasak LSSF prezidento V.Sabeckio, iš kitų mūsų šalies sportininkų tikėtasi, kad bent vienas savo klasėje pateks į penketuką, kitas - į dešimtuką.

"Klubinėje klasėje tai pavyko pasiekti - V.Motuza pateko į penketuką, nors jam sėkmės pritrūko per pirmuosius pratimus, kai buvo sudėtingi orai, - klabėjo sidabro medalininkas. - Prarastų taškų vėliau jam taip ir nepavyko kompensuoti. Standartinėje klasėje tikėjomės aukštesnių mūsiškių vietų."

Daugiadienių oro lenktynių eigą stebėję Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) pareigūnai teigia neprisimenantys atvejo, kai Europos sklandymo čempionate būtų pavykę surengti net trylika etapų.

Komandų įskaitoje tarp 17 valstybių Lietuva užėmė 9 vietą - 10 098 taškai. Pirmi buvo lenkai - 11 607 tšk., antri - vokiečiai (11 341), treti - Olandijos sklandytojai (11 018).

"Devintoji vieta - gera, nes aplenkėme gana pajėgias valstybes, - kalbėjo V.Sabeckis. - Juolab klubinėje klasėje Lietuvai atstovavo jauni pilotai - norėjome, kad šie sportininkai paragautų tokių varžybų duonos, greičiau tobulėtų."