Lietuvos sunkiaatlečiui - Europos sidabras

2012 04 16 7:08

Antalijoje (Turkija) vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate sidabro medalį svorio kategorijoje iki 94 kg iškovojo 20-metis Aurimas Didžbalis.

Lietuvos atletas išrovė 180 kg sveriančią štangą, išstūmė 215 kg ir, dvikovėje surinkęs 395 kg, tik 7 kg pralaimėjo čempionu tapusiam moldavui Anatolijui Kiriku. Be to, A.Didžbaliui atiteko mažasis aukso medalis rovimo rungtyje ir mažasis sidabro medalis stūmimo varžybose. Trečiąją vietą šioje svorio kategorijoje užėmė Aslanas Bidejevas (382 kg - 170 + 212) iš Rusijos.

Toje pat svorio kategorijoje dešimtąją vietą užėmė devyniolikmetis Žygimantas Staniulis. Jis išrovė 161 kg (11 vieta), išstūmė 200 kg (10 vieta) ir dvikovėje surinko 361 kg.

A.Didžbalis pernai Europos čempionate buvo ketvirtas, bet vėliau jam buvo įteiktas bronzos medalis, nes buvo diskvalifikuotas trečiąją vietą užėmęs armėnas Gevorikas Pogosianas.

Aukštą devintąją vietą svorio kategorijoje iki 85 kg užėmė 32 metų Donatas Anuškevičius. Lietuvos atletas išrovė 158 kg sveriančią štangą, išstūmė 190 kg ir dvikovėje surinko 348 kg. Rovimo rungtyje D.Anuškevičius užėmė aštuntąją vietą, o stūmimo varžybose buvo devintas. Kitas šioje svorio kategorijoje startavęs lietuvis 21-erių Marius Mickevičius išrovė 150 kg, išstūmė 175 kg ir, dvikovėje surinkęs 325 kg, liko dvyliktas tarp 18 atletų.

Po poros metų pertraukos tarptautinėse varžybose dalyvavęs 35-erių Ramūnas Vyšniauskas svorio kategorijoje iki 105 kg užėmė vienuoliktąją vietą. Ketveriose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs lietuvis išrovė 155 kg, išstūmė 182 kg ir dvikovėje surinko 337 kg bei aplenkė septynis varžovus. Rovimo rungtyje lietuvis liko vienuoliktas, o stūmimo - dvyliktas.

"Kol kas viskas vyko pagal planą. Puikiai kovojo didžiuoju sidabru pasipuošęs A.Didžbalis, laimėjęs dar ir mažuosius aukso bei sidabro medalius, į pirmąjį dešimtuką pateko D.Anuškevičius ir devyniolikmetis Ž.Staniulis, svarbius įskaitinius taškus iškovojo Ramūnas. Kol kas komandų įskaitoje užimame ketvirtąją vietą. Sekmadienį Vincui Šlevinskiui (per 105 kg) tereikia iškelti pradinius svorius ir turėsime garantuotą kelialapį į Londono olimpines žaidynes", - auklėtinių rezultatais džiaugėsi Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Bronius Vyšniauskas.

Iš viso pirmenybėse dalyvavo 275 atletai iš 36 valstybių.