Lietuvos tenisininkai grįžo po aštuonerių metų

2008 05 12 0:00

Armėnijos sostinėje vykstančiose 2008 metų Deviso taurės teniso turnyro - neoficialaus komandinio pasaulio čempionato - Europos-Afrikos zonos III grupės varžybose Lietuvos rinktinė per atidėtą mačą 2:1 įveikė Norvegijos ekipą ir, nepriklausomai nuo paskutinių varžybų, iškovojo kelialapį į aukštesnę - II grupę.

Pergalę sekmadienį lietuviams lėmė išvakarėse dėl lietaus atidėtas dvejetų susitikimas, per kurį Danielio Lencinos-Ribeso ir Gvido Sabeckio pora po atkaklios ir permainingos kovos 6:7, 6:3, 7:6 (8:6) įveikė Stiano Boretti ir Frederiko Slettingo-Johnseno duetą.

Šeštadienį per pirmą vienetų varžybų dvikovą Lietuvos komandos kapitonas Danielis Lencina-Ribesas po trijų valandų kovos 6:4, 1:6, 7:5 palaužė norvego Philipo Riise-Hanseno pasipriešinimą, o per antrą susitikimą Gvidas Sabeckis 3:6, 2:6 nusileido varžovų lyderiui Stianui Boretti.

Sekmadienį jau nieko nelemiantį mačą lietuviai žaidė su Moldovos komanda, kuri antrajame finalinio turnyro ture 3:0 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos ekipą ir taip pat iškovojo kelialapį į Europos-Afrikos zonos II grupę.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Liutauras Radzevičius interviu BNS pasidžiaugė tokiu laimėjimu ir labai gyrė svarų indėlį į pergalę įnešusį komandos kapitoną Danielį Lenciną-Ribesą.

"Šiais metais tik du patyrę žaidėjai išvyko į Armėniją, tad labiausiai prie pergalės prisidėjo Danielis Lencina-Ribesas ir Gvidas Sabeckis, - sakė L.Radzevičius. - Net ir mažiau galėję prisidėti Laurynas Grigelis bei Mindaugas Čeledinas taip pat įgaus patirties tokio lygio varžybose. Tikimės, kad kitais metais burtai bus palankūs ir Deviso taurės varžybas išvys jau ir Lietuvos teniso mėgėjai."

Europos-Afrikos II grupėje Lietuvos tenisininkai žais ketvirtą kartą - po aštuonerių metų. Ankstesni bandymai išsaugoti vietą II grupėje 1995, 1997 ir 2000 metais buvo nesėkmingi.