Lietuvos vyrų teniso rinktinės galimybės pakilti į aukštesnę grupę sumažėjo iki minimumo

2016 09 16 20:28
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Penktadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje prasidėjo Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos vyrų teniso rinktinių kova dėl kelialapio į I-ąją Daviso taurės Europos/Afrikos zonos grupę.

Antrajame vienetų mače 25-erių metų lietuvis Laurynas Grigelis (ATP-454) per 2 valandas 44 minutes 6:7 (5:7), 6:7 (0:7), 6:3, 3:6 nusileido bendraamžiui bosniui Mirzai Bašičiui (ATP-154). Po šios nesėkmės lietuviai nuo bosnių atsilieka jau 0:2 ir nebeturi teisės pralaimėti daugiau mačų, jei nori pakilti į aukštesnę grupę. Pirmajame sete kova ilgai vyko geimas į geimą. L.Grigelis savo padavimų serijų metu žaidė ypač užtikrintai. Dažniausiai tuo pačiu pasižymėdavo ir M.Bašičius, bet aštuntajame geime lietuvis vos nelaimėjo varžovo padavimų serijos, kai pirmavo 40:15. Galiausiai prireikė pratęsimo, kuriame vėl ilgai buvo žaidžiama taškas į tašką. Visgi, vėliau bosnis laimėjo L.Grigelio įžaistą kamuoliuką ir taip įgijo pergalingą persvarą.

L.Grigelis puikiai pradėjo antrąjį setą, kai jau pirmajame geime padarė tai, kas iki tol jam nebuvo pavykę, laimėdamas varžovo padavimų seriją. Visgi, jau sekančiame geime M.Bašičius atsakė tuo pačiu, o vėliau turėjo gerą progą padvigubinti savo pranašumą, bet L.Grigelis atsilaikė ir tęsėsi kova geimas į geimą. Vos prasidėjus pratęsimui, lietuvis pralaimėjo du taškus iš eilės savo padavimų metu. Tuo pasinaudojęs M.Bašičius spurtavo 5:0 ir pratęsimo baigtis nebekėlė abejonių.

Trečiojo seto septintajame geime L.Grigelis buvo atsidūręs ant prarajos ribos, kai savo padavimų metu atsiliko 0:40. Visgi, vėliau lietuvis neutralizavo keturias bosnio galimybes tašku laimėti geimą ir neatidavė M.Bašičiui iniciatyvos. Sekančiame geime jau bosnis turėjo vargo paduodamas kamuoliuką ir nebeišsigelbėjo, pralaimėdamas savo padavimų seriją. 5:3 atitrūkęs L.Grigelis neiššvaistė fantastiškos progos laimėti setą ir pratęsė kovą dėl pergalės.

Ketvirtajame sete lemtingu tapo šeštasis geimas. Jame M.Bašičiui pavyko laimėti L.Grigelio padavimų seriją ir atitrūkti 4:2. Lietuvis šiame sete taip ir neturėjo nė vienos progos tašku laimėti geimo paduodant varžovui, todėl M.Bašičius nesunkiai išsaugojo pergalingą pranašumą.

Iki šiol L.Grigelis bosnio nenugalėjo nė karto, nors jie vienas prieš kitą žaidė jau tris sykius. Tiesa, visos trys dvikovos buvo labai atkaklios. Du mačus bosnis laimėjo po trijų setų kovos, o vieną – po dviejų pratęsimų. M.Bašičius šiemet ATP vienetų reitinge buvo pasiekęs rekordines karjeros aukštumas, kai pakilo iki 109-os vietos. Tiesa, titulų šiame sezone jis dar neiškovojo. Paskutinį turnyrą M.Bašičius laimėjo pernai. Lietuviai prieš bosnius žaidžia penktą kartą Daviso taurės istorijoje. Iki šiol tris kartus pranašesni buvo mūsiškiai, o sykį – bosniai. Šeštadienį numatytas dvejetų susitikimas, o sekmadienį vyks dar du vienetų mačai.