Liko tik G.Sabeckis

2011 08 03 0:00
Išliko labiausiai patyręs lietuvis G.Sabeckis
LST nuotrauka

Vilniuje vykstančiame tradiciniame "ITF Futures" serijos turnyre "Lietuvos Respublikos Prezidento taurei laimėti" iš nemenko būrio jame startavusių Lietuvos tenisininkų liko vienintelis - labiausiai patyręs Gvidas Sabeckis.

Šių metų Lietuvos vicečempionas 27-erių G.Sabeckis antradienį stojo prieš aštuoniolikmetį Julių Gotovskį ir šį nugalėjo 6:3, 6:0.

Abu varžovai, kaip šeimininkai, į turnyrą gavo asmeninius kvietimus. Nors ši dvikova sėkminga buvo tik vienam iš jų, teniso gerbėjai liko patenkinti, kad nors vienas turnyrą rengiančios šalies atstovas tęs kovą antrajame rate. Šiandien G.Sabeckio varžovas bus Baltarusijos tenisininkas Andrejus Vasilevskis (ATP-731). Susitikimo pradžia numatyta 12 valandą.

Vakar devyniolikmetis Dovydas Šakinis (ATP klasifikacijoje - 1118 vieta) pirmąją, šešioliktfinalio, dvikovą 3:6, 1:6 pralaimėjo šeštuoju skirstytam italui Filippo Leonardi (ATP-560). Pirmadienį pirmajame rate nesėkmę patyrė ir naujasis šalies čempionas 16-metis Aurimas Radžiukynas, 6:3 2:6 2:6 pralaimėjęs 24 metų baltarusiui Nikolajui Fidirko (ATP-899). Nuvylė ir dvejetų varžybose dalyvavę visi mūsų tenisininkai. Aštuntfinalyje G.Sabeckis ir Aurimas Karpavičius 7:5, 6:7 (4:7), 6:10 pralaimėjo prancūzams Pierre'ui Hugues'ui Herbert'ui ir Davy Sumui. Oskarą Kalinauską ir Beną Majauską 6:4, 6:2 įveikė šveicaras Lucas Margarola ir portugalas Goncalas Pereira. Dovydas Šakinis ir latvis Mikelis Libietis 6:3, 2:6, 7:10 neatsilaikė prieš dvejetų turnyro favoritus - čilietį Hansą Podlipniką Castillo ir baltarusį Andrejų Vasilevskį.

Iš atrankos varžybose dalyvavusių keturiolikos lietuvių nė vienas nepateko į pagrindinį turnyrą. Jame kovas pradėjo 32 žaidėjai iš 15 šalių. Aukščiausią reitingą tarp šių metų turnyro dalyvių turintis pernai čia triumfavęs suomis Timo Nieminenas (ATP-298) sėkmingai įveikė pirmąjį ratą.

Turnyro prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių, nugalėtojui atiteks 18 ATP taškų ir 1300 dolerių čekis.

Geriausias Lietuvos tenisininkas 21-erių Ričardas Berankis (ATP-114) irgi nesnaudžia. Vakar lietuviui nepasisekė - JAV sostinėje Vašingtone vykstančio ATP serijos turnyro "Legg Mason Tennis Classic" (prizų fondas - 1,166 mln. JAV dolerių) pirmajame rate jį 7:6 (7:3), 3:6, 6:1 nugalėjo ir į šešioliktfinalį įsiveržė penkeriais metais vyresnis bosnių kilmės Australijos tenisininkas Marinko Matoševičius (ATP-152). Iš varžybų pasitraukęs Ričardas jose uždirbo 3965 dolerių. Šio turnyro nugalėtojo laukia 264 tūkst. JAV dolerių čekis ir 500 ATP taškų.