LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Link čempionų titulų čiuožė gerindami rekordus

2017 04 04 6:00
Japono Yuzuru Hanyu reakcija išgirdus teisėjų vertinimus už laisvają programą.
Japono Yuzuru Hanyu reakcija išgirdus teisėjų vertinimus už laisvają programą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Helsinkyje pasibaigusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate sportininkai išsidalijo medalius ir kelialapius į 2018 metų Pjongčango žiemos olimpines žaidynes.

Planetos pirmenybės baigėsi ledo šokių varžybomis. Stipriausiais pasaulyje tapo Kanados šokėjai Tessa Virtue ir Scottas Moiras (198,62 taško). Už trumpąją programą jie gavo 82,43 balo – tai aukščiausi taškai dailiojo čiuožimo istorijoje. Sidabro medaliai atiteko titulą gynusiam Prancūzijos duetui Gabriellai Papadakis ir Guillaume'ui Cizeronui (196,04 tšk.). Už laisvąją programą teisėjai jiems skyrė pirmąją vietą, bet aukso medaliams to nepakako. Bronza atiteko JAV porai – broliui ir sesei Majai ir Alexui Shibutani (185,18 tšk.).

Po trumposios programos trečioje vietoje buvę amerikiečiai Madison Hubbell ir Zachary Donohue per laisvąjį šokį šiukščiai suklydo. Ši klaida jiems kainavo medalį – pora atsidūrė devintojoje vietoje.

Isabella Tobias, anksčiau su Deividu Stagniūnu atstovavusi Lietuvai, Helsinkyje su naujuoju partneriu Ilja Tkačenka užėmė 12 vietą. Ši pora gina Izraelio garbę.

Šokių ant ledo varžybose pasirodė ir Lietuvos pora Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius. 24-erių čiuožėjai užėmė 30 vietą tarp 32 duetų.

Sportinių porų varžybose pirmą kartą triumfavo geriausiai ir trumpąją, ir laisvąją programas atlikęs kinų duetas Sui Wenjing ir Hanas Cong (232,06 taško). Pernai ir užpernai ši pora planetos pirmenybėse tenkinosi sidabro medaliais. Suomijoje antrąją vietą užėmė Vokietijai atstovaujantys šių metų Europos vicečempionai Aliona Savčenko ir Bruno Massot (230,30 tšk.), trečiąją – Europos auksą laimėję rusai Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas (219,03 tšk.). Finale dalyvavo 16 porų. Visos jos iškovojo kelialapius į Pjongčango žaidynes.

Kaip jau rašėme, Lietuvos duetas – Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas – į finalo nepateko, po trumposios programos užimdamas 22 vietą.

Solisčių varžybose triumfavo septyniolikmetė rusė Jevgenija Medvedeva. Surinkusi 233,41 taško ji apgynė čempionės titulą ir pagerino pačiai priklausiusį pasaulio rekordą. Sidabras atiteko kanadietei Kaetlyn Osmond (218,13 tšk.), o bronza – jos kraštietei Gabriellei Daleman (213,52 tšk.).

Vyrų varžybas laimėjo 22 metų japonas Yuzuru Hanyu. Po trumposios programos Sočio olimpinis čempionas jis žengė tik penktas, tačiau už laisvąją programą jo pasirodymas įvertintas net 223,30 balo. Tai – pasaulio rekordas. Iš viso japonas surinko 321,59 taškus ir po trijų metų pertraukos vėl tapo stipriausiu planetoje. Sidabro medalį – pirmąjį apdovanojimą planetos pirmenybėse per savo karjerą – pelnė kitas japonas Uno Shoma (319,31 taško). Bronzos apdovanojimu džiaugėsi Kinijos sportininkas Jinas Boyang (303,58 tšk.).

Trečio iš eilės pasaulio čempiono titulo siekęs ispanas Javieras Fernandezas Helsinkyje liko be medalio ir tenkinosi ketvirtąja vieta (301,19).