LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

LKL ketvirtfinaliai: ne visi lengvai pasivaikščiojo

2017 05 01 18:03
Panevėžio ekipai tai buvo pirmoji pergalė atkrintamosiose varžybose po 10 metų pertraukos. Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Intrigos sulaukta ten, kur nesitikėta, ir priešingai – ten, kur ekipos turėjo atkakliai kautis, dvikovos baigtis buvo nulemta jau po dviejų kėlinių. Taip trumpai galima apibendrinti pirmas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynes.

Pirmas akistatas ir blankų savo auklėtinių pasirodymą rimtai išanalizuoti turės Utenos „Juventus“ treneris Antanas Sireika ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ strategas Ramūnas Cvirka. Jų treniruojamos ekipos jau po dviejų kėlinių nuo varžovų atsiliko nepadoriu skirtumu.

Smogė iškart

Reguliarųjį LKL sezoną Pasvalio klubas baigė žaisdamas su „Lietuvos rytu“. Tąkart „Pieno žvaigždės“ neleido atsipalaiduoti vilniečiams, kurie laimėjo nelengvai – 88:79. Panašios įtampos laukta ir šių klubų akistatoje ketvirtfinalyje, tačiau Rimo Kurtinaičio treniruojama komanda svečiams vilčių nepaliko jau po dviejų kėlinių. Iki ilgosios pertraukos vilniečiai įgijo 31 taško persvarą (63:32), o rungtynes baigė besitreniruodami savo malonumui – 106:73.

Po rungtynių R. Kurtinaitis nesiėmė analizuoti bejėgiško varžovų žaidimo, labiau rūpindamasis savo komanda. „Už varžovus nenorėčiau kalbėti. Galiu tik pasakyti, kas gerai ir blogai buvo mūsų žaidime“, – sakė „Lietuvos ryto“ treneris.

Jis liko nustebintas, jog taškų nepelnė Laimonas Kisielius: „Jis žaidė pakankamai. O jei nebuvo nusiteikęs – tai jo problema. Kaip gali nepasižymėti rungtyniaudamas 15 minučių ir komandai pirmaujant 40 taškų?“

Pasvalio komandos treneris R. Cvirka buvo nusivylęs labiau žaidimo kokybe nei rezultatu. „Žaidėjų energija turi trykšti aikštelėje, o ne drabužinėje, – komentavo jis. – „Lietuvos rytas“ žaidė dideliu greičiu, mūsų krepšininkai gynyboje niekaip nespėjo. Norint deramai kautis su „Lietuvos rytu“, gerai turi žaisti ne du trys, o bent septyni krepšininkai. Šįkart gerai kovojo tik du su puse žaidėjo.“

Užmėtė tritaškiais

„Norėčiau paklausti žaidėjų, kodėl nežaidėme taip, kaip susitarėme?“ – po pirmos ketvirtfinalio akistatos uostamiestyje su „Neptūnu“ garsiai svarstė „Juventus“ strategas A. Sireika.

Dainiaus Adomaičio vadovaujama Klaipėdos ekipa 5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje jau įpusėjus dvikovai buvo priekyje 46:31, o galutinis rezultatas – 93:75. Būtent šioje poroje laukta didžiausios intrigos, nes abi ekipos po LKL reguliariojo sezono buvo kaimynystėje – klaipėdiečiai ketvirti, o uteniškiai – penkti.

Šeimininkai iš toli atakavo taikliau nei iš vidutinio nuotolio – iš 28 mestų tritaškių pataikė 15 (54 proc. taiklumas), o dvitaškių taiklumas – 50 procentų. „Juventus“ krepšininkai iš 18 tolimų metimų pataikė 4 (22 proc.).

Po pergalės D. Adomaitis teigė, jog auklėtiniai neturėjo leisti varžovams po klaipėdiečių krepšiu kamuolį sugriebti net 16 kartų. „Tai per didelis skaičius“, – pabrėžė „Neptūno“ strategas.

Virginijus Šeškus: „Skaudu, nes galėjome laimėti. Mano žaidėjai šaunuoliai, bet pritrūko jėgų.“"Lietuvos žinių" archyvo nuotrauka

Pergalė – po 10 metų

Prieš atkrintamąsias varžybas Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipos vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus neslėpė, jog sieks sensacijos ir bandys eliminuoti Panevėžio „Lietkabelį“. „Vytauto“ krepšininkams sportinio pykčio suteikė ir neįprastas pasitikimas „Cido“ arenoje: pristatant Prienų krepšininkus skambėjo aktoriaus Sauliaus Mykolaičio daina „Mikė Pukuotukas“. Taip panevėžiečiai norėjo atsilyginti už „Vytauto“ finišą reguliariajame čempionate: sklido kalbos, jog „Vytautas“ sąmoningai stengėsi užimti šeštąją vietą, kad ketvirtfinalyje žaistų su „Lietkabeliu“.

Ir iki sensacingos prieniškių pergalės trūko labai nedaug. Likus žaisti pustrečios sekundės Tomas Delininkaitis pataikė iš toli ir išvedė Prienų klubą į priekį (75:74). Tačiau nespėjo atsitokėti, kai per likusį laiką Gintaras Leonavičius atsakė tuo pačiu ir išplėšė „Lietkabelio“ pergalę 77:75. Panevėžio ekipai tai buvo pirmoji pergalė atkrintamosiose varžybose po 10 metų pertraukos.

„Tikėjausi, kad rungtynės bus sunkios, bet ne tokios sunkios, – kalbėjo „Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis, kurio žaidėjai kamuolį prarado net 24 kartus. – Buvo daug streso, taktinių klaidų, nežaidėme gerai. Bet džiaugiuosi, kad tokiomis sąlygomis iškovojome pergalę.“

„Skaudu, nes galėjome laimėti, – krimtosi oponentas V. Šeškus. – Mano žaidėjai šaunuoliai, bet pritrūko jėgų.“

Čempionų nepavyko nuteikti

Šalies krepšinio gerbėjai buvo įsitikinę, jog mažiausiai ketvirtfinalyje vargo turės čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“. Pirmiausia todėl, jog jam tenka kovoti su silpniausia aštuntuko ekipa, be to, reguliariajame sezone žalgiriečiai alytiškius visus keturis kartus įveikė vidutiniu 23 taškų skirtumu.

Tačiau Kaune vykusi pirmoji akistata čempionams netapo lengvu pasivaikščiojimu. Andrejaus Urlepo treniruojami dzūkai privertė „Žalgirį“ prakaituoti iki pat susitikimo pabaigos. Kauno klubas pergalę iškovojo rezultatu 80:73.

„Trenerių štabas tokių rungtynių ir tikėjosi. Nepavyko nuteikti žaidėjų. Galbūt pakišo koją tai, kad „Dzūkiją“ reguliariajame sezone keturis kartus lengvai įveikėme, – aiškino kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius. – Nesuveikė tai, ką rengėme prieš rungtynes. Ypač – psichologiškai.“

Ketvirtfinaliai

Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 77:75 (21:26, 19:17, 15:18, 22:14). K. Lavrinovičius 18 tšk., D. Tarolis 16, B. Madgenas 12; V. Lipkevičius 23, R. Miniotas 16, A. Valeika ir T. Delininkaitis po 13.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 106:73 (30:16, 33:16, 30:19, 13:22). A. Gudaitis ir C. Hannah (7 rez. perd.) po 14, J. Baronas ir M. Normantas 12; J. Tamulis 19 (7 rez. perd.), E. Dimša 11 (7 atk. kam.), D. Low 10.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ 93:75 (24:17, 22:14, 30:13, 17:31). M. Girdžiūnas 24 (3–4/5, 5 rez. perd., 31 naud. bal.), L. Beliauskas 11, D. Ewingas 10; J. Diggsas 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), V. Čepukaitis 12 (7 atk. kam.), V. Šulskis 11.

Kauno „Žalgiris“ – Alytaus „Dzūkija“ 80:73 (21:17, 18:21, 19:16, 22:19). A. Milaknis 16 (3–4/6), P. Jankūnas 14, E. Ulanovas 10; J. Gavinas 24 (3–6/7), G. Navickas 10, A. Kaširovas 9 (6 atk. kam.).