Lyderiai neužleido pozicijų

2012 10 09 6:10
Pekinas: V.Azarenkos triumfas Nacionaliniame teniso centre./Reuters/Scanpix nuotrauka

Kinijos sostinėje Pekine surengtą tradicinį vyrų ir moterų teniso turnyrą "China Open" laimėjo jo favoritai - serbas Novakas Džokovičius (ATP klasifikacijoje - 2 vieta) ir pirmoji pasaulio raketė baltarusė Viktorija Azarenka.

"Premier Mandatory" kategorijos WTA moterų turnyro finale V.Azarenka 6:3, 6:1 šventė pergalę prieš antrąją pasaulio raketę rusę Mariją Šarapovą. Gražioji Rusijos sporto žvaigždė šį kartą nesugebėjo rimčiau pasipriešinti kovingajai ilgakojei iš Baltarusijos. Šiemet V.Azarenka laimėjo jau penktąjį turnyrą, o per visą jos karjerą tai buvo tryliktas triumfas WTA turnyre. Laimingai laureatei kartu su pagrindiniu prizu įteiktas 775 500 JAV dolerių čekis, ir dar ji uždirbo 1000 WTA taškų. Kitai finalininkei atiteko 387 750 JAV dolerių ir 700 WTA taškų.

"ATP World Tour 500" serijos vyrų turnyrą Pekine laimėjo pirmuoju skirstytas N.Džokovičius. Jis finale 7:6 (7:4), 6:2 įveikė trečiąją varžybų raketę prancūzą Jo Wilfriedą Tsonga (ATP-7) ir trečią sykį nuskynė laurus "China Open" turnyre (anksčiau serbas Pekine triumfavo 2009 ir 2010 metais). Ką tik pelnytas nugalėtojo titulas šių metų  N.Džokovičiaus trofėjų kraitėje - ketvirtas, o iš viso per karjerą jis triumfavo jau 32-ame ATP serijos turnyre. Už laimėtą finalą N.Džokovičiui įteikta įspūdinga taurė ir 505 tūkst. JAV dolerių čekis, be to, jis uždirbo 500 ATP taškų. Kitam finalininkui atiteko 234 tūkst. JAV dolerių ir 300 ATP taškų.