M.Šarapova išstūmė turnyro favoritę

2008 01 23 0:00

Atviro Australijos teniso čempionato (prizų fondas 20,6 mln. Australijos dolerių) vienetų varžybose vakar paaiškėjo pirmieji pusfinalių dalyviai, tarp jų - ir publikos numylėtiniai rusė Marija Šarapova bei ispanas Rafaelis Nadalis.

Netikėtai greitai baigėsi pirmosios pasaulio raketės turnyro favorite laikytos belgės Justine Henin (1) ir ketveriais metais už varžovę jaunesnės 20-metės M.Šarapovos (5) dvikova. Rusė mačą laimėjo rezultatu 6:4, 6:0. Pasak nugalėtojos, ketvirtfinalyje jai viskas puikiai sekėsi. Tą patį apie praėjusių metų šio turnyro finalininkę sakė ir vakar iš turnyro išstumta 2004-ųjų Australijos pirmenybių čempionė J.Henin. Belgė apgailestavo, kad ketvirtfinalio mače ji, priešingai nei M.Šarapova, nesugebėjo žaisti visu pajėgumu.

Pusfinalyje rusės varžovė bus lygiai už mėnesio 23-iąjį gimtadienį švęsianti serbė Jelena Jankovič (3). Ši vakar per pusantros valandos 6:3, 6:4 įveikė nugalėtojos titulą gynusią amerikietę Sereną Williams (7), kuri Australijoje triumfavo ir 2003 bei 2005 metais.

Į vyrų pusfinalį pirmasis pateko 21-erių ispanas R.Nadalis (2), jis antradienį 7:5, 6:3, 6:1 nugalėjo suomį Jarkko Niemineną (24). Ispanas net tris kartus yra laimėjęs atvirą Prancūzijos čempionatą, tačiau į tos pačios serijos ("Grand Slam") turnyro Australijoje pusfinalį pateko pirmą kartą. Dėl teisės žaisti finale R.Nadalis susikaus su 22 metų prancūzu Jo-Wilfriedas Tsonga. Šis antradienį ketvirtfinalyje laimėjo prieš rusą Michailą Južną (14) - 7:5, 6:0, 7:6 (8:6).