M.Wrightas karaliavo po "Šiaulių" krepšiu

2007 11 08 0:00
A.Kieža "Šiauliams" pelnė 19 taškų, tačiau to nepakako pergalei.
Autoriaus nuotrauka

Nesėkmingai Šiaulių "Šiauliams" baigėsi pirmosios ULEB taurės varžybos su Turkijos "Turk Telekom" komanda (90:97). Žaidimo intriga dvikovoje neblėso iki pat ketvirtojo kėlinio, kol komanda vienu metu neišleido visų geriausių savo žaidėjų.

Šiauliečiai startavo su stipriausiu komandos penketu - Gediminu Maceina, Jose Olivero, Antonio Grantu, Aurimu Kieža ir Artūru Masiuliu. Aikštės šeimininkai stengėsi iškart griebti jautį už ragų. Kurį laiką jiems tai sekėsi. Po minutės pertraukėlės, kurios paprašė Turkijos komandos treneris, svečių komanda pradėjo žaisti per vieną žmogų - aukštaūgį Michaelą Wrightą. Šis šeimininkavo po krepšiu ir išvedė komandą iš duobės, per pirmąjį kėlinį pelnydamas 13 taškų.

Antrąjį kėlinį kovingai nusiteikę "Šiauliai" baigė su dviejų taškų persvara 49:47. Po didžiosios pertraukos turkai stabdė šiauliečių atakas ir tiesiog metė kamuolį M.Wrightui, kuris po krepšiu lengvai pelnė 8 taškus. Po Kh.El-Amino tritaškio svečių pranašumas šoktelėjo iki 63:53.

Žvėriškomis pastangomis šiauliečiai atsitiesė tik ketvirtojo kėlinio viduryje, kai rezultatyviausio "Šiaulių" komandos žaidėjo A.Kiežos tritaškis išlygino rezultatą - 83:83.

Pajutę pergalės skonį šiauliečiai stengėsi uždengti galingąjį M.Wrightą, tačiau krepšys prakiurdavo nuo kitų rankų. Kh.El-Aminas iš eilės pataikė du tolimus metimus - persvara šoktelėjo iki 93:85. G.Maceinos taiklūs metimai rungtynių pabaigoje tik šiek tiek sušvelnino rezultatą.

Varžovų strategas Ercumentas Sanderas po varžybų pripažino, kad geras šiauliečių žaidimas nebuvo staigmena, ir prisipažino esąs laimingas, kad turnyrą pradėjo pergale. Net 37 taškus pelnęs M.Wrightas atskleidė, kad tai - rekordas jo karjeroje.

"Šiaulių" treneris Robertas Kuncaitis neslėpė nusivylimo varžybų baigtimi, tačiau ramino, kad dabar laukia jau kiti susitikimai, kuriems reikia pasirengti. Apie M.Wrighto žaidimą R. Kuncaitis kalbėjo neslėpdamas susijaudinimo: "Mes žinojome, kad jis galingas vyras. Jo niekam Europoje nesiseka stabdyti. Bet ir jo atlyginimas

- kaip visas mūsų biudžetas.

"Šiauliams" daugiausia taškų pelnė A.Kieža (19), A.Grantas (17) ir G.Maceina (15). "Turk Telekom" daugiausia taškų įmetė M.Wrightas (37), Kh.El-Aminas (25) ir Ch.Williamsas (11).

Kiti rezultatai

B grupė: Železniko FMP (Serbija) - Ovaro "Aerosoles" (Portugalija) 89:79, "Ventspils" (Latvija) - Stambulo "Besiktas" (Turkija) 79:87, Kelno "99ers" (Vokietija) - Šalono "Elan" (Prancūzija) 94:84.

C grupė: Ploješčio "CSU Asesoft" (Rumunija) - Groningeno "Hanzevast Capitals"

(Olandija) 80:73 (nugalėtojams Tomas Gaidamavičius pelnė 16, Arvydas Čepulis 13 taškų), Stambulo "Galatasaray" (Turkija) - Žeronos "Akasvayu" (Ispanija) 71:69,

Vršaco "Hemofarm Stada" (Serbija) - Šarlerua "Spirou" (Belgija) 73:71.

D grupė: Vloclaveko "Anwil" (Lenkija) - Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) 66:70 (ukrainiečiams Tomas Delininkaitis pelnė 3 taškus), "Chimki" (Rusija) - Nansi SLUC (Prancūzija) 90:81.

E grupė: Galil Eliono "Hapoel" (Izraelis) - Gmudeno "Swans" (Austrija) 74:79,

Podgoricos "Budučnost" (Juodkalnija) - Liubercų "Triumf" (Rusija) 66:75, Fribūro "Benetton" (Šveicarija) - Antverpeno "Giants" (Belgija) 106:102.

F grupė: Maskvos "Dinamo" (Rusija) - Bolonijos "Beghelli" (Italija) 91:66 (nugalėtojams Robertas Javtokas pelnė 7 taškus), Atėnų "Panellinios" (Graikija) - Ostendės "Telindus" (Belgija) 84:77, Nymburko ČEZ (Čekija) - Belgrado "Crvena zvezda" (Serbija) 87:94.

G grupė: Vroclavo "Asco Šląsk" (Lenkija) - Las Palmaso "Gran Canarias" (Ispanija) 71:63, Talino "Kalev-Cramo" (Estija) - Atėnų "Panionios On Telecoms" (Graikija) 81:68, Lidvigsburgo EnBW (Vokietija) - Vilerbano "Adecco Asvel" (Prancūzija) 72:90.

H grupė: Kvakenbriuko "Artland Dragons" (Vokietija) - Po Ortezo "Elan Bernais" (Prancūzija) 85:74, Trevizo "Benetton" (Italija) - Kijevo "Kyiv" (Ukraina) 73:77.

I grupė: Kazanės "Uniks" (Rusija) - "Zadar" (Kroatija) 90:87 (po pratęsimo), Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) - Strasbūro SIG (Prancūzija) 74:73, Zgoželeco PGE Turow" (Lenkija) - Neimegeno "Eiffel Towers" (Olandija) 80:65.