LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Madrido „Real“ apgynė UEFA Čempionų lygos titulą

2017 06 04 8:11

UEFA Čempionų lygos finale Madrido „Real“ 4:1 (1:1) įveikė Turino „Juventus“.

Šeštadienį Velso sostinėje Kardife oficialiai nusileido UEFA Čempionų lygos sezono uždanga. Finalo dvikovoje Madrido „Real“ klubas dėka puikios atkarpos antrajame kėlinyje gerokai pranoko Turino „Juventus“ komandą 4–1 ir pirmą kartą turnyro istorijoje apgynė nugalėtojų titulą.

Zinedine‘as Zidane‘a yra pirmasis treneris, kuris iškovojo Čempionų lygos titulą du sezonus iš eilės ir pirmuoju treneriu po Arrigo Sacchi, kuris iškovojo dvi Europos taures iš eilės. Tai buvo tik 20-asis Zidane'o mačas Čempionų lygoje. „Juventus“ per visą šį Čempionų lygos sezoną praleido tris įvarčius. Per šiandienos finalą jie praleido keturis. Juanas Cuadrado tapo tik trečiuoju žaidėju, kuris gavo raudoną kortelę Čempionų lygos finale po Jenso Lehmanno ir Didier Drogbos.

„Real“ klubas iškovojo rekordinį 12-ą Čempionų lygos titulą. Cristiano Ronaldo tapo pirmuoju istorijoje žaidėju, įmušusiu trijuose Čempionų lygos finaluose. Verta pažymėti, kad Zinedine'as Zidane'as nusprendė startiniame vienuoliktuke neįtraukti Garetho Bale'o, kuris daugiau nei mėnesį neturėjo žaidybinės patirties ir žaidžia per skausmus. Jo vietoje – gerą formą demonstruojantis Isco. Kituose pasirinkimuose abiejų komandų treneriai pasirinko žaidėjus, kaip ir spėta. Rungtynės prasidėjo kietu žaidimu ir abi komandos nebuvo nusiteikusios varžovams suteikti nė centimetro aikštės. Pirmieji varžovų vartams pagrasino „Juventus“, kai 3 minutę Gonzalo Higuainas galva smūgiavo į vartų plotą, o po pusės minutės atliko galingą šūvį iš toli. Visgi abu kartus sėkmingai žaidė Keyloras Navasas. Septintą minutę K.Navasui teko rimčiausias išbandymas, kai Miralemas Pjaničius iš už baudos aikštelės prieigų stipriai smūgiavo kamuolį į apatinį vartų kampą – vartininkas atletiškai atrėmė smūgį.

Prabėgus dešimčiai minučių, pusiausvyra aikštėje tapo apylygė ir Madrido klubui pavyko perimti kamuolio kontrolę. 18 minučių jie kontroliavo kamuolį 61 prc. laiko, bet sukurti kažką pavojingo per šį laiką jiems nepavyko. Visgi 20 minutę „Real“ sugebėjo pasinaudoti pirma realia proga kontratakoje. Dani Carvajalis dešiniajame krašte tarpusavyje sužaidė su Cristiano Ronaldo, o šis sulaukęs galutinio perdavimo į baudos aikštelės centrą nesuklydo ir pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

„Juventus“ atsakė spaudimu ir 27 minutę išlygino rezultatą. Po perdavimo iš krašto, baudos aikštelėje G.Higuainas atmetė kamuolį prie jos vidinio kairiojo krašto buvusiam Mario Mandžukičiui, o kroatas akrobatišku smūgiu per save pataikė į viršutinį dešinį vartų kampą.

Vėliau pirmajame kėlinyje ir toliau komandos demonstravo norą atakuoti, o teisėjui Felixui Brychui nė kartą teko įspėti žaidėjus dėl grubaus žaidimo. Visgi šimtaprocentinių progų nė vienai iš komandų susikurti nepavyko ir kėlinys baigėsi lygiosiomis 1–1.

Antrąjį kėlinį aktyviai pradėjo „Real“ futbolininkai. 48 minutę herojiškai sužaidė Andrea Barzagli, kuris neutralizavo pavojų prie galinės linijos, išmušdamas Isco kamuolį atbėgdamas iš nugaros. Ispanas potencialiai galėjo perduoti kamuolį laukusiam C.Ronaldo. „Llos Blancos“ vis ieškojo erdvių priekyje ir atliko kelis smūgius iš pavojingų zonų ties baudos aikštele. Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai turėjo kamuolio kontrolės persvarą ir brandino įvartį.

61 minutę „Real“ klubas vėl išsiveržė į priekį. Kamuolys toli nuo baudos aikštelės nukrito Casemiro po kojomis, o šis nedelsiant stipriai smūgiavo į vartus. Brazilas pataikė į vartų kairįjį kampą po to, kai kamuolys rikošetu atšoko nuo Sami Khediros kojų.

Po keturių minučių „Real“ sudavė dar vieną skaudų smūgį varžovams. Luka Modričius prasiveržė iki galinės linijos dešiniajame krašte ir jau griūdamas atmetė kamuolį prie artimojo virpsto, o ten tarp varžovų iššokęs C.Ronaldo smeigė tikslų smūgį iš arti.

Po praleistų įvarčių „Juve“ atrodė dar nykiau nei iki jo. Komandai sukurti pavojingų progų nepavyko iki 82 minutės, kai standartinėje situacijoje D.Alvesas pakėlė kamuolį iš dešiniojo krašto, o Alexas Sandro galva smūgiavo šalia virpsto.

84 minutę „senoji sinjora“ liko žaisti dešimtiese. Po keitimo pasirodęs Juanas Cuadrado užsidirbo antrą geltoną kortelę už S.Ramoso stumtelėjimą. Ispanas panaudojo ir vaidybos elementų, bet teisėjas už pasikarščiavimą nepagailėjo kortelės kolumbiečiui. Paskutinę įprasto laiko minutę „Real“ padėjo tašką rungtynėse ir pavertė rezultatą triuškinamu – po keitimo išėjęs Marco Asensio užtikrintai iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

„Juventus“ 1 – 4 „Real“ 20‘

[0 – 1] Cristiano Ronaldo 27‘ [1 – 1] Mario Mandžukič 61‘ [1 – 2] Casemiro 64‘ [1 – 3] Cristiano Ronaldo 84‘ Juan Cuadrado („Juventus“) – raudona kortelė 90‘ [1 – 4] Marco Asensio