Magiškas skaičius keturi

2015 03 03 6:00
Dar prieš finalo ketverto varžybas „Dragūno“ rankininkai neslėpė ketinantys taurę parsivežti į Klaipėdą. LRF nuotrauka

Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės ketvirtus metus iš eilės iškovojo Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurę, o Klaipėdos „Dragūno“ vyrų komanda šiuo prizu džiaugėsi po ketverių metų pertraukos.

Pajūrio atstovai Pasvalyje vykusiose finalo rungtynėse po nervingos kovos susitikimo pabaigoje 26:24 (11:11) įveikė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipą. Dar prieš šio turnyro finalo ketverto varžybas „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas garsiai sakė: „Norime į Klaipėdą parvežti taurę. Trejus pastaruosius metus mums to padaryti nepavyko, tačiau šiemet privalome panašių klaidų nebekartoti“.

Jo žodžiai tapo pranašiški – triumfavo klaipėdiečiai. „Dragūno“ gretose išsiskyrė 6 įvarčius įmetęs Edvinas Vorobjovas, po 4 įvarčius prie pergalės pridėjo Arvydas Bučius ir Igoris Kopišinskis. „Granito-Gajos-Kario“ komandoje rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius pelnę Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Urbonas.

Trečią kartą šalies taurę iškovoję klaipėdiečiai anksčiau ją kėlė 2010 ir 2011 metais. 2012 ir 2013 metais šia taure džiaugėsi Vilniaus VHC „Šviesa“, 2014 metais – Varėnos „Ūla“. Šiemet į šio turnyro finalo ketverto varžybas neprasibrovė nei „Ūla“, nei VHC „Šviesa“.

Vyrų turnyro pusfinalyje kauniečiai 31:30 (15:14) iš tolimesnės kovos eliminavo HC „Vilnius“ rankininkus, o „Dragūnas“ 30:25 (17:9) nugalėjo Pasvalio „Rankininko-SM“ ekipą.

LRF moterų taurės finale Antano Skarbaliaus treniruojamas Kauno „ACME-Žalgiris“ 35:27 (17:15) nugalėjo sostinės „EASTCON AG-Tauro-Vilniaus kolegijos“ rankininkes. 11 įvarčių nugalėtojoms pelnė Gabija Vidūnaitė, 10 – Daiva Būtėnaitė, po 4 – Dovilė Ilčiukaitė ir Simona Kazlauskaitė. Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Inesa Verbovik (11 įv.), Eglė Burakauskaitė (6) ir Gerda Trušytė (5).

„Ko siekėme, tą ir įgyvendinome. Kai lieji prakaitą ir stengiesi būti geriausias, visada yra malonus pergalės jausmas. Iškovota taure esu patenkintas, tačiau žaidimu – ne. Blogai, kad leidome vilnietėms primesti savo žaidimo stilių. Dėl pergalės teko gerokai paplušėti, bet gal dėl to tas pergalės jausmas net saldesnis“, – garsiai mąstė Kauno ekipos treneris A. Skarbalius.

Naudingiausios finalo ketverto turnyro žaidėjos titulas skirtas puikiai kauniečių ekipos vartus gynusiai Kristinai Kvedarienei.

Žalgirietės pusfinalyje 42:37 (20:12) įveikė Kauno rajono „HC Garliava SM-CASCADA“ ekipą, o „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ 36:31 (18:16) nugalėjo Vilniaus „LEU Šviesos-Eglės“ atstoves.