Maščinskas ir Ritter – Europos irklavimo čempionai

2014 06 01 17:38
Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter Reuters/Scanpix nuotrauka

Lietuviai dar kartą įrodė, kad priklauso irklavimo sporto elitui. Belgrade (Serbija) pasibaigusiame Europos čempionate mūsiškiai iškovojo net tris medalius – po vieną aukso, sidabro ir bronzos.

Antrą kartą karjeroje tokio rango varžybų aukso medalius iškovojo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter, rašo Sportas.lt.

Lietuviai porinių dvivečių valčių A finale finišavo per 6 min. 8.20 sek. ir ne tik aplenkė visus varžovus, bet ir pagerino Europos čempionatų rekordą. Pernai Europos vicečempionais tapę R. Maščinskas ir S. Ritter galingu finišu aplenkė Azerbaidžano įgulą – Aleksandrą Aleksandrovą ir Borisą Jotovą (6:09.360) bei pasiekė puikią pergalę. Treti liko vokiečiai Hansas Gruhne ir Stephanas Kruegeris (6:10.090). Lietuviai aukso medalius susigrąžino po trijų metų pertraukos.

Europos čempionių titulo nepavyko apginti Mildai Valčiukaitei ir Donatai Vištartaitei. Lietuvės porinių dviviečių valčių A finale užėmė antrą vietą ir iškovojo sidabro medalius (6:52.590 min.). Viso finalo metu pirmavo ir aukso medalius iškovojo lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj (6:52.150). Bronza atiteko olandėms Nicolei Beukers ir Ingei Janssen (6:56.600). Beje, M. Valčiukaitė ir D. Vištartaitė yra šios rungties pasaulio čempionės.

Mindaugas Griškonis vyrų vienviečių valčių A finale iškovojo bronzą. Lietuvis distanciją įveikė per 7 min. 00.330 sek. Pergalę iškovojo pasaulio ir Europos čempionas čekas Ondrejus Synekas (6:54.950), o sidabras atiteko rimtą iššūkį čekui metusiam vokiečiui Marceliui Hackeriui (6:56.120).

Moterų vienviečių valčių B finale puikiai pasirodė Lina Šaltytė. Lietuvė po 500 m buvo paskutinė, bet vėliau spurtavo ir aplenkė visas varžoves. L. Šaltytė finišavo per 7 min. 33.24 sek. Bendroje įskaitoje lietuvei atiteko 7-a vieta.

8-ą vietą bendroje porinių keturviečių valčių rungties įskaitoje užėmė tokio rango varžybų debiutantai – Vytautas Lapatiukas, Andrius Lapatiukas, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. B finale lietuviai distanciją įveikė per 5 min. 48.07 sek. ir užėmė antrą vietą. Pirmą vietą B finale iškovojo čekai (5:47.83).