Medaliai - jau ranka pasiekiami

2014 04 23 23:05
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Lietuvos ledo ritulininkai artėja prie trenerio Berndo Haakes iškelto tikslo - pasaulio čempionato I diviziono B grupės medalių.

Trečiadienio vakarą lietuviai 2:1 palaužė Didžiosios Britanijos komandą ir iškovojo antrąją pergalę. Dar vienas laimėjimas per likusias rungtynes su Rumunija arba Kroatija mūsiškiams garantuotų mažiausiai bronzos medalius.

Efektyvumas. Jau pirmasis lietuvių smūgis į varžovų vartus baigėsi įvarčiu. Sužaidus beveik 4 minutes (03:59) po Dainiaus Zubraus perdavimo Arnoldas Bosas iš arti nukreipė ritulį į vartus. Po to britai perėmė iniciatyvą ir kelioms minutėms įsitvirtino šeimininkų aikštės pusėje, bet vartininkas Mantas Armalis neutralizavo pavojus.

Spraga. Antrą kėlinį Didžiosios Britanijos rinktinė pradėjo labai aktyviai ir užpylė M.Armalį smūgių kruša. 25 min. Robertui Dowdui pavyko rasti plyšį Lietuvos komandos gynyboje - 1:1. Tai buvo vienintelis tikslus varžovų smūgis iš 23 bandymų.

Bausmė. Praleidę išlyginamąjį įvartį, Lietuvos ledo ritulininkai greitai atstatė savo pranašumą, kai varžovai patys sau išsikasė duobę. Davidas Phillipsas už tyčinį smūgį lietuviui gavo 2 minutes baudos, o kiekybinį pranašumą mūsiškiai pavertė D.Zubraus įvarčiu - 2:1.

Įtampa. Trečiame kėlinyje Lietuvos rinktinė labiau rūpinosi gynyba ir rečiau lankėsi varžovų zonoje. Ypač karštos buvo paskutinės dvikovos akimirkos. Likus žaisti 80 sekundžių britai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju. Bet lietuviams pavyko atsilaikyti.

Žvėrys. "Žinojome, kad britai dažnai smūgiuoja į vartus, todėl man buvo labai svarbu matyti ritulį. Ginantis man labai padėjo kiti žaidėjai. Visi kovėsi kaip žvėrys. Nors žaidžiau trečias rungtynes iš eilės, nesijaučiu pavargęs", - sakė puikiai lietuvių vartus ginantis M.Armalis.

Rumunai. Ketvirtadienį 20 val. Lietuvos ledo ritulininkai kovos su Rumunijos rinktine, kuri trečiajame ture pateikė netikėtumą, iškovodama pirmąjį tašką. Rumunai tik po pratęsimo ir baudinių serijos 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 0:1) pralaimėjo Kroatijos komandai, savo sąskaitoje turinčiai 8 taškus. Nors Rumunijos rinktinė į Vilnių neatsivežė 12 ledo ritulininkų, žaidusių praėjusiame pasaulio čempionate, mače su kroatais įrodė, kad gali būti pavojinga varžovė. Per kitas rungtynes turnyro lyderė Lenkijos rinktinė (9 tšk.) 5:1 (0:0, 1:0, 4:1) pranoko varžybų autsaidere tapusią Olandijos (0 tšk.) komandą.

"Dar nieko nelaimėjome. Ketvirtadienį laukia sunkios rungtynės su Rumunija. Galbūt jie kovoja dėl išlikimo, bet mače su kroatais įrodė, kad gali būti pavojingi", - sakė B.Haake.

Rungtynių statistika

Lietuva - Didžioji Britanija 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

1:0 - Arnoldas Bosas (03:59, perdavimai - Dainius Zubrus, Mindaugas Kieras)

1:1 - Robertas Dowdas (24:41, perdavimai - Benjaminas Daviesas, Davidas Phillipsas)

2:1 - Dainius Zubrus (31:06, perdavimai - Arnoldas Bosas, Donatas Kumeliauskas)