Medaliai krito tarsi iš gausybės rago

2012 10 22 8:03
Pajėgiausia Lietuvos dviratininkė S.Krupeckaitė ant nugalėtojų pjedestalo lipo tris kartus./Tomo Gaubio (ELTA) nuotraukos

Sekmadienį Panevėžyje pasibaigęs Europos dviračių treko elito čempionatas šeimininkams lietuviams buvo dosnus - mūsų treko rinktinė, kurią sudarė dešimt sportininkų, per tris dienas iškovojo šešis medalius. Iš jų net tris - aukso.

Tris kartus ant pakylos lipo geriausia Lietuvos treko dviratininkė 29-erių Simona Krupeckaitė. Penktadienį ji su Gintare Gaivenyte laimėjo komandinio sprinto varžybas, šeštadienį Simona pelnė bronzą sprinto rungtyje, o sekmadienį triumfavo keirino lenktynėse.

Lietuvos rinktinės derlius neatsitiktinis. Po Londono olimpinių žaidynių nemažai pajėgiausių treko dviratininkių nusprendė praleisti Europos čempionatą (Panevėžyje varžėsi 17 olimpiados dalyvių), tad mūsų sportininkėms nesunkiai sekėsi karaliauti "Cido" arenoje.

Pirma diena

Penktadienio vakare Panevėžio trekas Lietuvai suspindo dviem aukščiausios prabos medaliais. Savų aistruolių palaikomos mūsų dviratininkės galingai finišavo komandinio persekiojimo ir komandinio sprinto rungtyse.

Komandinio sprinto finale S.Krupeckaitė ir G.Gaivenytė 500 m distanciją įveikė per 33,846 sek. ir 0,036 sek. pranoko ruses Anastasiją Voinovą ir Darją Šmeliovą (34,131 sek.). "Norėjome aukso. Stipriausi sportininkai čia neatvyko, tačiau konkurencijos netrūko", - teigė Europos čempionė S.Krupeckaitė. Bronzos medalius iškovojo prancūzės Sandie Clair ir Olivia Montauban, kovoje dėl trečiosios vietos įveikusios lenkes Malgorzatą Wojtyrą ir Natalią Rutkowską.

O Lietuvos dviratininkių trijulė - Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė - 3 km komandų persekiojimo lenktynių finale nugalėjo Lenkijos dviratininkes. Mūsiškių laikas - 3 min. 25,237 sek. - naujas šalies rekordas. "Labai jaudinomės, tačiau sugebėjome susikaupti. Komanda nepadarė nė menkiausios klaidelės", - po apdovanojimo ceremonijos džiaugėsi V.Sereikaitė.

Bronzos medalius iškovojo Baltarusijos atstovės. Jos važiavime dėl trečiosios vietos nugalėjo Vokietijos sportininkes.

Kitiems mūsų sportininkams tądien sekėsi kur kas prasčiau: grupinių lenktynių atrankos varžybose Darijus Džervus antroje grupėje liko 11-as, o Šarūnas Kuncevičius pirmoje grupėje nefinišavo. 25 kilometrų lenktynių dėl taškų finale važiavusi Eglė Zablockytė distancijos nebaigė.

Plento specialistas G.Bagdonas pelnė pirmą savo tarptautinį apdovanojimą treke.

Antra diena

Prie išvakarėse iškovoto Europos aukso šeštadienį S.Krupeckaitė pridėjo individualių sprinto varžybų bronzą. Jos kelias iki finalo nutrūko pusfinalyje. Po dviejų 200 m važiavimų su ruse A.Voinova rezultatas buvo lygus 1:1, trečiajame varžovė buvo stipresnė už lietuvę. Kovoje dėl bronzos Simona abu kartus buvo greitesnė už prancūzę O.Montauban.

Padėkojusi Panevėžio arenos žiūrovams už palaikymą S.Krupeckaitė pridūrė: "Atsiprašau už bronzos medalį." Sykiu sportininkė pripažino, jog dalyvių nors ir mažai, jie - stiprūs. "Džiugu, kad konkurentai neleidžia atsipalaiduoti. Esu ir nusivylusi, ir laiminga", - sakė geriausia Lietuvos dviratininkė.

Čempionės titulu džiaugėsi baltarusė Olga Panarina, ji finale dukart įveikė A.Voinovą. Kovoje dėl 5-8 vietos G.Gaivenytė tenkinosi aštunta vieta.

Vyrų sprinto kvalifikacijoje nepasisekė Airidui Videikai, jis sugaišo 11,281 sek. ir nepateko į šešioliktfinalį.

A.Trebaitė Europos čempionate iškovojo auksą ir sidabrą.

Trečia diena

Sekmadienis Lietuvai atnešė visą medalių komplektą. Iškart po rytinio kvalifikacinio važiavimo trečiu rezultatu patekusi į keirino finalą S.Krupeckaitė varžoves paliko už nugaros. Sidabrą iškovojo rusė Jekaterina Gnidenko, bronzos medalis atiteko jos tautietei Jelenai Brežnevai.

Prieš paskutinę omniumo (daugiakovės) rungtį - 500 m (moterų) ir 1000 m (vyrų) lenktynes laikui - A.Trebaitė ir Gediminas Bagdonas bendrojoje įskaitoje rikiavosi trečioje vietoje. 24 metų A.Trebaitė nuotolį įveikė per 35,677 sek. Tai buvo antrasis rezultatas šioje rungtyje. Galutinėje įskaitoje nugalėjo baltarusė Tatjana Šarakova, ji surinko 18 taškų. A.Trebaitės sąskaitoje - 22 taškai. Tiek pat taškų turėjo ir lenkė Katarzyna Pawlowska, bet Lietuvos dviratininkei sidabrą nulėmė geresni rezultatai disciplinų, per kurias buvo skaičiuojamas laikas.

Tuo metu 26-erių G.Bagdonas pelnė pirmą savo tarptautinį apdovanojimą treke. Geriau žinomas kaip plento specialistas Lietuvos dviratininkas paskutinę omniumo rungtį baigė penktas (1 min. 05,163 sek.), tačiau aplenkė artimiausius savo persekiotojus ir drauge su šėlstančia publika džiaugėsi Europos dviračių treko čempionato bronza. Auksą laimėjo Vokietijos atstovas Lucasas Lissas (17 taškų), antras buvo rusas Arturas Jeršovas (20). G.Bagdonas per šešias rungtis surinko 34 taškus.